Naga Marketslogo rba na ścianie budynkuDecyzja Banku Australii już jutro o godzinie 5:30 nad ranem czasu polskiego. Rynek już od jakiegoś czasu uważa, że kolejnym prawdopodobnym ruchem na stopie procentowej na Antypodach będzie jej obniżenie, a nie podwyższenie. Jednak zdaniem analityków, taka gołębia wycena może być zbyt pesymistyczna.


Według opinii instytucji wycena cięcia stóp procentowych w Australii może być zbyt wygórowana, biorąc pod uwagę możliwą stymulację fiskalną oraz dane z tamtejszego rynku pracy. Już we wtorek rząd Australii przedstawi najnowsze założenia budżetowe i są szanse na to, że pojawią się w nim zapowiedzi wydawania dodatkowych pieniędzy przed majowymi sondażami dla partii politycznych.

Według HSBC oczekiwania na cięcie stóp procentowych przed wakacjami wydają się być nadmierne, biorąc pod uwagę sytuację na rynku pracy oraz możliwą ekspansywną politykę fiskalną. Zdaniem Bank of America bodźce fiskalne pomogą zmniejszyć ryzyko spowolnienia gospodarczego, co pozwoli zachować RBA cierpliwość w działaniach w najbliższym czasie. Każdy wysiłek rządu na rzecz wsparcia gospodarki przez ulgi podatkowe i podniesienie płacy minimalnej są optymistyczne dla inflacji i rentowności obligacji w średnim okresie.

Rynek obecnie wycenia szanse na cięcie stóp procentowych w sierpniu. Zdaniem NAB zmiana retoryki ze strony RBNZ może powodować zwiększone prawdopodobieństwo również i takiej zmiany ze strony RBA. Mowa o otwartej komunikacji banku centralnego, że prawdopodobnie następnym ruchem na stopie procentowej będzie jej obniżka.

Szczegóły poznamy już jutro nad ranem, a dziś AUD zyskuje przed południem dzięki lepszym od oczekiwań danym z Chin.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here