Naga Marketskurs euro, notowania euro i dolaraNotowania euro w stosunku do kursu funta szterlinga wyraźnie w ostatnim czasie mają problem, aby przekroczyć zakres poziomu 0.85900 GBP. Kurs euro okazuje się relatywnie słaby, mimo, że brytyjska waluta również nie wykazuje silniejszych tendencji wzrostowych wobec reszty głównych walut światowych. Drug co do wielkości bank w Niemczech – Commerzbank uważa jednak, że dalsze wzrosty na parze EURGBP są możliwe i dział analiz tego banku własnie oczekuje przekroczenia strefy oporu. Gdzie inwestorzy powinni zatem oczekiwać dołączenia do takiego zakresu wzrostu?


Dla par walutowych z euro oraz funtem szterlingiem ostatni okres nie należy do najłatwiejszych. Co prawa nie można mówić, aby notowania obu walut miały jakieś wyraźniejsze problemy lub wahania, jednak waluty mają widoczną trudność z rozwinięciem trendu. Zwłaszcza wobec siebie, kiedy okres końca ubiegłego roku do aktualnych notowań to okres walki o poziomy.

Zobacz również: Poranny przegląd rynków: Kurs dolara do jena USDJPY w dół po decyzji BoJ

Dział analiz Niemieckiego banku Commerzbank widzi jednak potencjał w parze EURGBP, czyli kursie euro w stosunku do kursu funta szterlinga. Koncentracja uwagi na parze EUR/GBP przesunęła się obecnie na poziom 0,8610 GBP, zasugerowała Karen Jones, szefowa zespołu FICC Technical Analysis Research w Commerzbanku.

wykres Kurs euro EURGBP D1 21.01.2020
Kurs euro EURGBP D1 21.01.2020

EUR/GBP konsoliduje się poniżej oporu 0.8610 GBP. Dział analiz banku uważa jednak, że nie ma podstaw aby twierdzić, że para EURGBP nie będzie w stanie w ciągu kolejnych tygodni handlowcy wybić tego zakresu. Przełamanie tej strefy z kolei otworzy drogę parzę do poziomów 0.8779 GBP, wokół których obecnie oscyluje średnia krocząca 200-sesyjna.

Bank w wydanej nocie wskazuje, że zbudowane wsparcia pary są na tyle silne, że nie powinny mieć problemu, aby para nadal mogła znaleźć wśród nich oparcie re-akumulując się i celując powyżej zakresu 0,8610 GBP.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here