Naga Markets



Prezydent Uzbekistanu podpisał dekret o liberalizacji polityki pieniężnej, pozwalając swoim obywatelom i przedsiębiorstwom kupować obce waluty po cenie rynkowej, bez ograniczeń.


Byłby to decydujący krok na ścieżce do pełnej wymienialności waluty krajowej. Pomogłoby to również otworzyć kraj na bardzo potrzebne inwestycje zagraniczne. To druga co do wielkości gospodarka w środkowej Azji.

Prezydent Shavkat Mirziyoyev podpisał dekret drugiego września. Ogromne zainteresowanie spowodowało, że strona internetowa kancelarii prezydenta była niedostępna jakiś czas po publikacji dekretu, z powodu przeładowania.

W dekrecie czytamy, że nadmierna regulacja administracyjna w sferze obiegu walutowego bezzasadnie stworzyła nieefektywny system przywilejów i preferencji dla poszczególnych branż i podmiotów gospodarczych, prowadzących do nierównych warunków prowadzenia działalności gospodarczej i naruszeń zasad konkurencji rynkowej, stając się czynnikiem spowalniającym przyciąganie inwestycji zagranicznych i ogólnym rozwoju gospodarczym kraju”.

Zagwarantowanie pełnych praw dla osób prawnych i fizycznych do swobodnego nabywania i sprzedawania waluty obcej oraz rozporządzaniem jej według własnego uznania jest wymieniane jako jeden z głównych priorytetów polityki gospodarczej państwa w dziedzinie liberalizacji wymiany walutowej.



Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułEuropejska sprzedaż detaliczna w dół o 0,3%
Następny artykułCzy na CADJPY powstanie RGR?
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here