Naga Markets
fot. materiały prasowe

Dla wielu osób spędzanie wolnego czasu na łonie przyrody to zdecydowanie najlepsza forma rozrywki. Możliwość przemierzania wielu kilometrów z plecakiem, nocowanie pod gołym niebem i podziwianie dzikich zwierząt daje im poczucie wolności. Napełnia spokojem, a także ładuje baterie przed powrotem do dnia codziennego w zgiełku miasta. Nic więc dziwnego, że coraz częściej ludzie decydują się na taką formę aktywnego spędzania czasu. Jednakże, aby móc w pełni cieszyć się z pieszych wędrówek, trzeba posiadać odpowiedni sprzęt i odzież, które ułatwią aktywny wypoczynek.

Obuwie na wyprawę

Kiedy planujemy naszą pierwszą wyprawę przez leśne albo górskie ostępy, powinniśmy zgromadzić sprzęt, który pomoże nam na takim terenie. Przede wszystkim wybierając się na wyprawę, podczas której zamierzamy przemierzyć wiele kilometrów, powinniśmy zaopatrzyć się w wygodne buty, które zapewnią nam komfort oraz bezpieczeństwo na szlaku. Najlepszym wyborem są buty trekkingowe, które mają za zadanie stabilizowanie nogi w kostce, a także zapobiegają poślizgnięciu się podczas wyprawy.Na szlaku często się zdarza, że ścieżka jest błotnista i śliska, co łatwo może doprowadzić do upadku. Niemniej zdradliwe mogą okazać się wystające z niej kamienie. Bez odpowiedniego obuwia w takich warunkach może dojść do bolesnego upadku albo do zwichnięcia stawu skokowego, co uniemożliwi dalszą wędrówkę. Gruba podeszwa z solidnym protektorem chroni dodatkowo stopę przed odczuwaniem wszystkich nierówności podłoża, a to odciąża stopy i sprawia, że wolniej się męczą.

Odpowiednie buty trekkingowe zapewniają także doskonałe odprowadzanie wilgoci, dzięki czemu noga się nie poci. Zmniejsza to szansę na wystąpienie otarć, odparzeń czy też na spadek higieny. Buty trekkingowe jednocześnie chronią stopę przed przemoczeniem. Porządna para nie powinna przemoknąć nawet po przejściu przez strumyk czy w solidnym deszczu, co może uchronić nas przed przeziębieniem.

Spodnie

Podczas pieszej wędrówki liczy się także odzież, która powinna zapewniać komfort oraz być w pełni funkcjonalna. Jednym z ważnych elementów są długie spodnie, które będą chronić nogi przed zranieniem. W lesie często zdarza się, że musimy pokonać zarośniętą, trasę pełną jeżyn i malin. Gruby, trwały materiał, a którego zostaną wykonane spodnie trekkingowe, pomoże osłonić ciało przed uszkodzeniem czy wbiciem kolca. Jednocześnie nie grozi nam też pojawienie się dziury w materiale.

Dodatkowo, przy wyborze spodni warto zwrócić uwagę, z jakiego materiału zostały wykonane. Najlepiej sięgnąć po takie, które są nieprzemakalne dzięki membranie, a jednocześnie mają zdolność odprowadzania nadmiaru wilgoci i ciepła z naszego ciała na zewnątrz. Pomoże to w utrzymaniu higieny i gwarantuje, że nie będziemy chodzić zapoceni czy przemoczeni.

Kolejną ważną cechą spodni trekkingowych, które znajdziesz w sklepie kolba.pl, są kieszenie. Powinny być tak uszyte, by umożliwiały trzymanie najpotrzebniejszych rzeczy pod ręką, a jednocześnie chroniły je przed wypadnięciem i zgubieniem. Powinny nadawać się do schowania takich rzeczy, jak choćby podręczna latarka, nóż, kompas, zapalniczka czy smartfon.

Artykuł partneraChcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here