Naga MarketsObroty Sygnity spadną o 5% w I kwartale - prognozują analitycy DM mBankuAnalitycy BM mBanku, w raporcie z 18 marca, obniżyli rekomendację dla Sygnity do “trzymaj” z “kupuj”, podwyższając cenę docelową akcji do 11,60 zł z 10,70 zł. Dzisiaj BM mBanku opublikowało prognozy wyników spółki za I kwartał, które Sygnity pokaże 15 czerwca.

Oczekujemy, że spółka wygenerowała w tym okresie 5% niższe obroty r/r co wpłynie na spadek wyniku EBITDA r/r. Podtrzymujemy neutralne podejście do Sygnity.

Te artykuły również Cię zainteresują
Spodziewamy się, że marża brutto ze sprzedaży wyniosła 29,3% (tj. + 1,4 p.p. vs rok wcześniej). Koszty SG&A zakładamy na 8,6 mln PLN (płasko R/R). Saldo na pozostałej działalności operacyjnej zakładamy na 0,0 mln PLN (vs. +0,5 mln PLN rok wcześniej).

EBITDA powinna wynieść 11,9 mln PLN, a EBIT 7,9 mln PLN. Saldo na działalności finansowej założyliśmy na -1,5 mln PLN (vs. -4,4 mln PLN w kalendarzowym 1Q’20). To wpłynie na poprawę zysku netto R/R do 5,3 mln PLN.

W kanale spadkowym

Spółka ma za sobą spory wzrost notowań i od kilku miesięcy porusza się w korekcie. Co gorsze, ostatnio można zauważyć lekki wzrost obrotów w czasie ruchów spadkowych (w ramach trwającej korekty). Możliwe, że do czasu publikacji raportu ruch korekcyjny będzie kontynuowany. Głównym poziomem wsparcia pozostaje rejon 8,90 zł.

sygnity


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: gpw pgnig | kurs eur/usd | nasdaq wykres | dax notowania na żywo | mercator gpw | akcje pgnig cena | waluty online forex |


Conotoxia

invest

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here