Naga MarketsWiększy Obroty na walorach Play przekroczyły już 550 mln zł. Kurs utrzymuje się na poziomie +37%!ruch na walorach Play Communications został zainicjowany już przed weekendem, podczas piątkowej sesji. Walory drożały wtedy o kilka procent przy wzmożonych obrotach. Poniedziałkowa sesja przebiega niezwykle spokojnie, kurs utkwił w miejscu w okolicach 38,5 zł. jednak co warto zauważyć, taki poziom stanowi o wzroście o bagatela 37%! Wzrosty są reakcją inwestorów na komunikat o chęci nabycia 100% pozostających w obrocie akcji spółki przez francuską firmę po 39 zł. za jedną akcję.

  • W poniedziałek pojawił się komunikat dotyczący oferty nabycia akcji spółki przez Iliad S.A.
  • Ruszyły zapisy na sprzedaż akcji Play, cena skupu: 39 zł.
  • Podczas sesji akcje drożeją o 37%, a kurs oscyluje w okolicach 38,5 zł.

Zobacz również: Milenialsi będą redystrybuować bogactwo ze starszych pokoleń w nowej “erze nieporządku”

Skokowy wzrost na walorach Play

Wzrosty obserwowane na walorach Play podczas poniedziałkowej sesji, wyprowadziły notowania spółki na historyczny szczyt. Akcje podczas debiutu giełdowego w 2017 roku, kosztowały około 30 zł., słabszy 2018 r. wiązał się ze spadkiem kursu walorów do poziomu w okolicach 15 zł i na tym poziomie zostało ustanowione historyczne minimum.

Wzrosty z pierwszej sesji w nowym tygodniu wywindowały kurs akcji o 37% do poziomu 38,5 zł., będącego jednocześnie historycznym szczytem notowań. Zainteresowanie walorami jest olbrzymie, obroty po 7 godzinach sesji przekroczyły 550 mln zł. i są zdecydowanie największe na całej giełdzie. Warto dodać, że obroty na walorach Play, stanowią blisko 1/3 z łącznych obrotów na całej GPW, które podczas poniedziałkowej, spadkowej sesji również są bardzo wysokie – przekroczyły 1,5 mld zł.

Notowania Play z ostatnich 3 miesięcy. Źródło: tradingview.com

Zobacz również: Duzi inwestorzy obserwują poczynania giełdowe tych mniejszych, w celu optymalizacji swojej strategii

O godzinie 16:40, 10 minut przed równoważeniem kursów, przed zamknięciem poniedziałkowej sesji, walory Play Communications zyskują 36,87%, a kurs akcji oscyluje w okolicach 38,5 zł. Obroty przekroczyły 592 mln zł.

Świetna postawa walorów Play Communications pociągnęła za sobą notowania spółek działających w podobnym segmencie. Walory Orange Polska drożeją w poniedziałek o 3,1%, a Cyfrowy Polsat zyskuje 2,5%. To jednak zdecydowanie mniejsze wzrosty niż te z otwarcia sesji, kilkanaście minut po godzinie 9, akcje Orange Polska drożały o kilkanaście procent, a Cyfrowy Polsat w sesyjnym szczycie był ok. 7% nad kreską.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here