TMS


W przeciągu ostatnich sesji handlowych średni dzienny obrót na rynku Bitcoina osuwał się o ponad 23% osiągając najniższy poziom w 2018 roku. Czy inwestorzy powinni mieć powody do obaw?

Według danych CoinMarketCap.com wolumen Bitcoina z poziomu $4,2 mld osunął się do $3,2 mld. Z kolei portal CoinCap.io starający się filtrować giełdy posądzone o zawyżanie swoich wolumenów szacuje, że obrót ten w rzeczywistości wynosił $2,6 mld i spadł do $2 mld.

Dzienne wolumeny znacznie się osuwają, ponieważ inwestorzy nie są pewni, czy Bitcoin spadnie poniżej poziomu istotnego poziomu 6 tysięcy dolarów, czy też pokona strefę oporu zlokalizowaną 800-1000 dolarów wyżej. Od 9 sierpnia notowania Bitcoina pozostają stosunkowo stabilne w przedziale od 6400 do 6800 dolarów, a traderzy nie są skłonni podejmować niepotrzebnego ryzyka, aby postawić zakład na rynku, który może ruszyć w każdą stronę.

Wejście na krótką lub długą pozycję na jakiejkolwiek poważnej kryptowalucie w obecnym stanie rynku jest obarczone przede wszystkim wysokim ryzykiem, a po drugie niskimi stopami zwrotu. Stąd, jak pokazuje spadek aktywności na rynku wymiany, inwestorzy obserwują rynek i czekają na silniejsze ruchy.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Uwaga rynku skupiona na $6800 – analiza techniczna Bitcoina

Analiza BTC pokazuje, że notowania wreszcie wybiły zwężająca się formację trójkąta, tak naprawdę nie spowodowało to jednak większych zmian i cena nadal porusza się w czterystu-dolarowej konsolidacji. Dla inwestorów najważniejsza pozostaje strefa 6800-6900 dolarów gdzie istotna strefa oporu znajdowała się jeszcze w czerwcu oraz lipcu. Obecnie ponownie blokuje próbę wzrostów i w samym tylko okresie ostatnich 30 dni testowana byłą kilkukrotnie:

Analiza techniczna Bitcoina 10 października 2018
Tradingview.com

Konsolidacja BTC trwająca od wrześniowych spadków za chwilę przerodzi się w jedną z najdłuższych obserwowanych w tym roku, do tej pory BTC przyzwyczajał inwestorów do zdecydowanie większej dynamiki.Noble Markets

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here