whitebit

W przeciągu ostatnich sesji handlowych średni dzienny obrót na rynku Bitcoina osuwał się o ponad 23% osiągając najniższy poziom w 2018 roku. Czy inwestorzy powinni mieć powody do obaw?

Według danych CoinMarketCap.com wolumen Bitcoina z poziomu $4,2 mld osunął się do $3,2 mld. Z kolei portal CoinCap.io starający się filtrować giełdy posądzone o zawyżanie swoich wolumenów szacuje, że obrót ten w rzeczywistości wynosił $2,6 mld i spadł do $2 mld.Dzienne wolumeny znacznie się osuwają, ponieważ inwestorzy nie są pewni, czy Bitcoin spadnie poniżej poziomu istotnego poziomu 6 tysięcy dolarów, czy też pokona strefę oporu zlokalizowaną 800-1000 dolarów wyżej. Od 9 sierpnia notowania Bitcoina pozostają stosunkowo stabilne w przedziale od 6400 do 6800 dolarów, a traderzy nie są skłonni podejmować niepotrzebnego ryzyka, aby postawić zakład na rynku, który może ruszyć w każdą stronę.

Wejście na krótką lub długą pozycję na jakiejkolwiek poważnej kryptowalucie w obecnym stanie rynku jest obarczone przede wszystkim wysokim ryzykiem, a po drugie niskimi stopami zwrotu. Stąd, jak pokazuje spadek aktywności na rynku wymiany, inwestorzy obserwują rynek i czekają na silniejsze ruchy.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Uwaga rynku skupiona na $6800 – analiza techniczna Bitcoina

Analiza BTC pokazuje, że notowania wreszcie wybiły zwężająca się formację trójkąta, tak naprawdę nie spowodowało to jednak większych zmian i cena nadal porusza się w czterystu-dolarowej konsolidacji. Dla inwestorów najważniejsza pozostaje strefa 6800-6900 dolarów gdzie istotna strefa oporu znajdowała się jeszcze w czerwcu oraz lipcu. Obecnie ponownie blokuje próbę wzrostów i w samym tylko okresie ostatnich 30 dni testowana byłą kilkukrotnie:

Zapisz się do newslettera Comparic.pl >>Dalsza część artykułu pod filmem
Analiza techniczna Bitcoina 10 października 2018
Tradingview.com

Konsolidacja BTC trwająca od wrześniowych spadków za chwilę przerodzi się w jedną z najdłuższych obserwowanych w tym roku, do tej pory BTC przyzwyczajał inwestorów do zdecydowanie większej dynamiki.Zapisz się do newslettera Comparic.pl >>Conotoxia


Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>
Comparic.pl jest portalem tworzonym przez traderów, z myślą o traderach. W naszej codziennej pracy skupiamy się na dostarczaniu Państwu najświeższych rynkowych informacji, wartościowych analiz, praktycznych i realnie testowanych strategii inwestycyjnych, ciekawostek ze świata bankowości centralnej i makroekonomii oraz wywiadów z najbardziej poważanymi osobami w branży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj