Naga Markets

Obniżki cen Tesli przyspieszają pierwszy test skrajnych warunków na rynku pojazdów elektrycznych!Pogrom na rynku elektryków wywołał niedawno porównania do krachu giełdowego dot-comów dwie dekady temu. Podobnie jak ówczesna branża internetowa, branża pojazdów elektrycznych może pochwalić się firmami, w szczególności Teslą, które wyglądają na długoterminowych zwycięzców, ale składają się na nie także młode firmy, które mogą nie mieć gotówki na wyjście z kryzysu, a także gracze pośredni, tacy jak Lucid Group, Fiskera i Rivian Automotive, którzy dołożyli wszelkich starań, aby się przygotować i których los może zależeć od tego, jak potoczą się sprawy.

Rynek stoi na rozdrożu!

Obecnie wydaje się, że gospodarka znajduje się w punkcie zwrotnym między zmniejszającymi się obawami o inflację a powszechnymi oczekiwaniami na recesję rozpoczynającą się w 2023 r. Rynek nie wie, jak zareagować na ruchy takie jak np. duże obniżki cen Tesli, najpierw w Chinach, a następnie 13 stycznia w Stanach Zjednoczonych i Europie.

Ronald Jesikow z Guggenheim Securities stwierdził, że może to obniżyć marże Tesli o 25% poniżej konsensusu z Wall Street i odciągnąć zyski od wszystkich konkurentów Tesli. Po drugiej stronie stoją optymiści, tacy jak analityk Wedbush, Dan Ives, którzy uważają, że to właściwy, agresywny ruch, aby przyspieszyć przejście na EV w obliczu niepewności makroekonomicznej.

Zobacz również: Bitcoin: Strach opuszcza rynek kryptowalut po raz pierwszy od 9 miesięcy

Co stanie się dalej – czy akcje producentów pojazdów elektrycznych odbiją, czy młode firmy, które potrzebują więcej funduszy, będą w stanie je zdobyć i czy sektor stanie się motorem do tworzenia miejsc pracy, na który liczył Waszyngton, uchwalając ustawę o redukcji inflacji zeszłego lata, obciążony ulgami podatkowymi dla pojazdów elektrycznych — zależy przede wszystkim od gospodarki, a po drugie od postawy rynków. W Stanach Zjednoczonych większość ekonomistów i dyrektorów generalnych uważa, że ​​recesja jest prawdopodobna w tym roku, chociaż wzrosty rynkowe z ostatniego tygodnia mogą odzwierciedlać początki zmiany nastawienia inwestorów, którzy coraz bardziej wierzą w narrację o „miękkim lądowaniu” dla gospodarki.


exante logoPartnerem portalu comparic.pl jest broker EXANTE oferujący dostęp DMA (Direct Market Access) do 50 światowych giełd akcji i ETF na jednym wielowalutowym rachunku. 

Załóż bezpłatny rachunek inwestycyjny już teraz!

Autor poleca również:

Bossa

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: amica giełda | celon akcje kupno | notowania nasdaq | kryptowaluty ranking | kurs euro notowania | cd projekt akcje kupno | lotos akcje | polenergia giełda |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułKurs USD/CNH, EUR/USD i GBP/USD – dolar odbija pod nieobecność amerykanów
Następny artykułWIG 20 coraz bliżej 2000 pkt. Trwa sezon wyników na Wall Street
Ukończył Analitykę Gospodarczą na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Pracował jako analityk sprzedaży, asystent projektów. Posiada doświadczenie w projektach dla budownictwa i handlu detalicznego, a także Healthcare prowadzonych w Polsce i innych krajach (głównie w Europie Wschodniej). Specjalizuje się w analizie wielkości i struktury rynku oraz tworzeniu prognoz rozwoju z wykorzystaniem modeli ekonometrycznych. Od 8 lat pasjonuje się i inwestuje na GPW i NewConnect. Zwolennik analizy fundamentalnej. Nie rozstaje się z arkuszem notowań w godzinach 9-17.