Naga MarketsSpowalniający globalny wzrost gospodarczy coraz bardziej martwi inwestorów na całym świecie. W ocenie analityków Morgan Stanley inwestorzy coraz mocniej polegają na obniżce stóp przez Fed jako lekarstwie na trudną sytuację na świecie. Jednak Lisa Shalett, dyrektor ds. Inwestycji w Wealth Management nadal widzi możliwość głębszej korekty na indeksie S&P 500, nawet przy obniżce stóp przez Rezerwę Federalną.


Zobacz również: JPMorgan: Gołębi Fed sprzyja frankowi. Kurs USD/CHF z celem na 0,95

Obniżka stóp Fed nie powinna być postrzegana jako lekarstwo na chorobę globalnego wzrostu – Morgan Stanley

jerome powell
Jerome Powell, prezes FED

Fed prowadzony przez Powella dokonał zmianę polityki na początku tego roku, wstrzymując plany dalszych podwyżek stóp procentowych. Teraz gdy gospodarka USA nadal słabnie, urzędnicy Fed wskazują, że są otwarci na obniżki stóp procentowych, jeśli będzie to konieczne. Z kolei inwestorzy spodziewają się obniżek stóp już tego lata, co wywołało wzrost akcji w ostatnim czasie – napisano w raporcie.

Ekspert jest zdania, że nie da się uniknąć głębszej korekty na rynku akcyjnym. W jej ocenie o ile obniżanie stóp powinno stymulować słabnący wzrost gospodarczy nie wpłynie to na niektóre problemy, które mogą wywołać strach i zwiększyć zmienność na rynkach. Poniżej znajdują się trzy aktualne ryzyka rynkowe, które według Shalett nie zostaną usunięte nawet pomimo obniżki stóp:

Proponuję, aby inwestorzy zachowali ostrożność. To może być dobry czas na tworzenie list obserwacyjnych firm w sektorach takich jak finanse, energia, materiały, opieka zdrowotna czy zakłady przemysłowe, które mogą dobrze prosperować, jeśli presja podaży zostanie wznowiona – dodała.

Kurs EUR/USD bardziej wrażliwy na dane z USA – Danske Bank

Christin Tuxen, główny analityk w Danske Bank wskazuje, że wczoraj kurs EUR/USD został zakłócony przez tweet Trumpa w którym stwierdził, że euro (i inne waluty) są zbyt mocno zdewaluowane w stosunku do dolara, co szkodzi konkurencyjności USA.

Podkreślamy wielokrotnie, że kurs EUR/USD jest silnie uzależniony od polityki EBC i Fedu, a Trump ma tutaj niewielki wpływ, dlatego w naszej ocenie jego komentarze dotyczące rynku FX należy ignorować. Co więcej, jeśli Trump uderzy w unijny przemysł samochodowy za pomocą taryf, prawdopodobnie zobaczymy jeszcze niższej kurs EUR/USD – napisał Tuxen.

Ekspert zauważa, że notowania EUR/USD stały się bardziej wrażliwe na dane z USA, biorąc pod uwagę niepewność dotyczącą polityki Fed. Oznacza to, że wynik dzisiejszej publikacji CPI z USA będzie uważnie śledzony przez inwestorów.

Na marginesie uważamy, że istnieje możliwość słabszego odczytu, co może podbić kurs EUR/USD w ciągu dnia – podsumowano.

Zobacz również: Kurs EUR/USD: To może być koniec wyprzedaży dolara – Rabobank

kurs euro do dolara w środę na interwale tygodniowym
Kurs euro do dolara w środę na interwale tygodniowym


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here