Naga MarketsWczorajsza sesja na Wall Street przełamała obecny w tym tygodniu trend wzrostowy głównych indeksów giełdowych. Optymizm związany z przełamaniem trendu nowej liczby bezrobotnych, której obecny odczyt nie obiegał od oczekiwań analityków przegrał z obawami dotyczącymi planowanej na dzisiaj konferencji prasowej prezydenta D. Trumpa, który zabierze głos ws. wprowadzenia przez chińskie władze prawa o bezpieczeństwie narodowym w Hongkongu.

Wczorajsza sesja na Wall Street przełamała obecny w tym tygodniu trend wzrostowy głównych indeksów giełdowych

Według sekretarza stanu M. Pompeo administracja Białego Domu nie uznaje już Hongkongu za terytorium autonomiczne wobec Chin.

Te artykuły również Cię zainteresują
Czwartkowa sesja była kolejną z rzędu, gdzie obroty na polskim parkiecie były bliskie 2 mld zł. Ziszczenie się prawdopodobieństwa obniżki stóp procentowych przełożyło się na spadek sektora bankowego, którego indeks WIG-Banki jeszcze przed decyzją zyskiwał nawet 4%.

Po decyzji RPP nastąpiła wyprzedaż tego sektora. Najmocniej traciły Millennium -7%, Handlowy -5%. Natomiast mniejszych przecen doświadczyły akcje PKO i Pekao (ok.-3,6%) oraz Alior ok. -3%. Z kolei wśród spółek z indeksu WIG20 najmocniej rosły walory CD Projekt, gdy spółka podała wyniki za IQ`20 roku, które były wyższe od oczekiwań, oraz CCC którego akcje nowej emisji będą dzisiaj wprowadzone do obrotu.

W przypadku rynku szerokiego prawie 7% wzrostem zakończyły się notowania spółki DataWalk, która poinformowała o otrzymaniu od amerykańskiego departamentu sprawiedliwości zamówienia na wieczystą licencję stworzonej przez spółkę platformy analitycznej.

Podobną skalę wzrostu zanotowały akcje Selvity, która do końca 2023 roku zamierza zrealizować trzy akwizycje oraz zwiększyć powierzchnię Centrum Usług Laboratoryjnych. Natomiast w drugą stronę poszły akcje Ciechu, którego znormalizowana EBITDA w IQ`20 roku wyniosła 142,1 mln zł i jest niższa o ok. 11% od konsensusu.

Dzisiaj wyniki za I kwartał podało PZU. Według raportu zysk netto grupy wyniósł 116 mln zł wobec konsensusu 573 mln zł. Natomiast EBITDA Agory w I kwartale wyniósł 44,6 mln zł co jest wynikiem lepszym o 18% w ujęciu r/r.

WIG w układzie dziennym

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here