Naga MarketsWedług analityków z ING głównym zagrożeniem dla dolara amerykańskiego w tym tygodniu jest potencjalnie rozczarowujący raport o zatrudnieniu w USA, a nie obniżka stóp Fed, która jest już w cenach. Oczekują lekkiej przewagi byków na parze EURUSD w tym tygodniu z zakresem cenowym 1,1040 – 1,1205.


Kurs EURUSD: Obniżka stóp Fed w cenach, ale NFP stanowi ryzyko dla dolara – ING

Przy pełnej wycenie rynkowej październikowej obniżki stóp Fed (środa) i naszym przekonaniu, że bank centralny raczej nie zdecyduje się na bardziej znaczący cykl cięć stóp (raczej powinien pozostać przy swoim podejściu reagowania/cięciach ubezpieczeniowych), dla dolara motorem napędowym powinny być dane ekonomiczne z USA. Oczekujemy umiarkowanego odczytu powyżej konsensusu PKB za III kw. (śr.), ale widzimy ryzyko dla dolara wynikające z październikowego raportu o rynku pracy w USA (pt). (ING 70K vs rynek 95K) i rozczarowanie z uwagi na fakt, że strajk w General Motors hamuje wzrost. Słabszy odczyt zwiększyłby szanse na dalsze obniżki stóp (nawet jeśli Fed tego nie zasygnalizuje) i wpłynąłby na dolara – napisano w raporcie.

Kurs euro do dolara europa kontynentEksperci zauważają, iż w Europie powinniśmy uzyskać kolejną porcję mało ciekawych danych. Zarówno podstawowy, jak i nominalny CPI w strefie euro w październiku powinien wynieść 1%, a PKB w III kw. powinno pozostać na poziomie 0,2% kw./kw. Oznacza to, że dane europejskie najprawdopodobniej nie dostarczą wielu powodów do radości dla euro, a ryzyko deprecjacji dolara po odczycie NFP sprawia, iż analitycy mają neutralne/umiarkowanie pozytywne nastawienie dla pary EURUSD.

Oczekujemy, że poziom 1.1200 będzie nadal działał jako silny opór. Zanikający „optymizm” ws. Brexitu sugeruje również słabsze perspektywy wzrostu na EURUSD i innych europejskich walut – dodano.

Kurs EURUSD: Spadek pozycji krótkich – ING

Petr Krpata, główny strateg w regionie EM ds. walut i IR w ING zwraca uwagę, że w przypadku pary EURUSD zaobserwowali redukcję krótkich pozycji spekulacyjnych.

W dużej mierze odzwierciedla to przejściową, łagodniejszą dynamikę USD, a nie istotną zmianę perspektyw inwestorów na EUR (która naszym zdaniem nadal pozostaje zasadniczo nieatrakcyjne ze względu na niewystarczający bodziec EBC do poprawy wzrostu w strefie euro i perspektyw inflacyjnych). Nadal oczekujemy, że w tym roku kurs EURUSD powróci poniżej poziomu 1,10 – podsumowano.

Kurs euro do dolara w poniedziałek na interwale dziennym źródło tradingview.com 28 10 19
Kurs euro do dolara w poniedziałek na interwale dziennym źródło tradingview.com


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here