Wykres z oscylatoramiPolski indeks giełdowy WIG20 w ostatnim czasie wyznaczone miał trzy poziomy docelowe dla pozycji krótkich, które indeks powinien osiągnąć nim finalnie powróci do wzrostów. Korekta europejskich indeksów trwa w najlepsze, dlatego warto przyjrzeć się potencjalnym poziomom indeksu WIG


Podczas ostatnich porannych odpraw na omawianym rodzimym indeksie WIG oznaczone zostały poziomy docelowe dla pozycji krótkich, jeśli reszta europejskich głównych indeksów giełdowych zacznie kontynuować kampanię sell. Widząc stale obniżający się kurs reszty indeksów – nie sposób nie próbować dołączyć również do obniżki na polskim indeksie. Pierwszy z trzech celi został już zrealizowany, jednak dwa kolejne nadal na celowniku waloru.

Dwa kolejne cele WIG

Pierwszy cel omawiany na porannych odprawach to poziom 2147, który został w dniu dzisiejszym osiągnięty. Nadal pozostawiony scenariusz w postaci potencjalnych ruchów do poziomu widoczny jest na poniższym wykresie – który dzięki luce spadkowej na indeksie został wykonany o wiele sprawniej. Aktualnie, na walorze oczekuje się dalszego zejścia do celów 2116 oraz średnioterminowego celu – 2053 punkty. Ostatni z nich stanowi maksymalny szacowany zasięg spadków, po którym osiągnięciu wykres powinien zacząć schemat odrabiania serii strat. Choć krótkoterminowo jesteśmy w spadkach po widocznie utworzonej formacji RGR – to jednak do końca roku szacowane poziomy znajdują się wokół strefy 2575 punktów.

wykres WIG H4 24.10.2018
WIG H4 24.10.2018

Tymczasem, nim do wzrostów dojdzie indeks nadal ma potencjał spadkowy, który powinien być przestrzegany i w miarę możliwości rozegrany. W tym momencie nie oczekuje się dużych podejść do góry wykresu, dlatego dalsze spadki wydają się być tylko formalnością. Cele to nada 30 do 90 punktów spadków. Większą korektę oczekuje się dopiero po osiągnięciu drugiego z trzech celów, czyli poziomu 2116 z zasięgiem korekty ponownie pod poziom 2147 skąd wykres dalej powinien spadać do poziomu docelowego spadków.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here