Naga MarketsProfesjonalny trader, który chce zachować anonimowość pokazuje rynek zza kulis i obnaża mechanizmy jego działania
Profesjonalny trader, który chce zachować anonimowość pokazuje rynek zza kulis i obnaża mechanizmy jego działania

Dzisiaj chcielibyśmy zaprezentować Wam coś całkowicie nowego. Coś, czego na Comparic do tej pory jeszcze nie było. Zawodowy trader, który chce pozostać anonimowy, w kolejnych cyklach podzieli się z nami informacjami zza kulis “prawdziwego handlu”. Milionowe sumy, ogromne transakcje, spowiedź profesjonalisty i prawdziwa twarz największych instytucji finansowych. Nasz autor z powodu wykonywanych obowiązków i informacji, którymi będzie się z nami dzielił woli zachować anonimowość. Poznajcie “Mr. Tradera”.

Wycinek z życia tradera

W następujących zdaniach chcę opisać po części życie tradera, to co wpływa na podejmowanie decyzji kupna lub sprzedaży akcji, derywatów i walut. Kim jestem oraz dlaczego zdecydowałem się opisać życie zawodowych traderów? Mam mniej niż 30 lat i duży dystans do tego co robię oraz do ludzi, wśród których się obracam.

Filmy takie jak Wilk z Wall Street inspirują ludzi do rozpoczęcia przygody z handlem
Filmy takie jak Wilk z Wall Street inspirują ludzi do rozpoczęcia przygody z handlem

Mam wrażenie, że świat, w którym żyjemy kieruje się tylko pieniędzmi oraz jest pozbawiony jakiejkolwiek moralności. Wszystko to, co widzimy to tylko wartość produktu, każdą rzecz jesteśmy w stanie przeliczyć na pieniądze – nawet wartość pojedynczego człowieka. Czy to nie dziwne?

Przeglądając różne portale tematyczne natykam się na wielu początkujących traderów, których marzeniem jest zdobycie dużych pieniędzy na rynkach finansowych. Zawsze zastanawia mnie co w tym takiego fascynującego? Czy ci ludzie robią to tylko dla pieniędzy, czy poszukują wrażeń związanych z tym zawodem? Wielu chce zostać traderami ponieważ widziało w kinach takie produkcje jak Wilk z Wall Street lub Margin Call. Filmy te pokazują tylko urywek tego co w tej branży tak naprawdę się dzieje. To jest właśnie powód, dla którego postanowiłem regularnie opisywać życie ludzi zza kulisów rynków finansowych.

Takie są fakty – jesteś nic nieznaczącą “pławicą”

"Detaliczna część FX to nic nieznacząca "pławica", z której staramy się wyciągnąć pieniądze"
“Detaliczna część FX to nic nieznacząca pławica, z której staramy się wyciągnąć pieniądze”

Od poniedziałku do piątku siedzimy w kilka osób w jednym pomieszczeniu i staramy się zarobić to, co – według nas – należy się nam od rynku. Naszą konkurencją są inne instytucje finansowe, profesjonalni traderzy oraz pławica, która ma takie same nastawienie. Pławicą nazywamy dawców kapitału czyli początkujących traderów.

Kiedy dla większości ludzkości wojna lub jakiś inny skandal jest czymś negatywnie odbieranym, to dla nas jest to ubaw na rynku. Im większa zmienność tym lepiej. Otwieramy pozycje raz w jedną stronę raz w drugą, łączny obrót dzienny przekracza kilka milionów dolarów. Normalny człowiek który zarabia po kilka tysięcy złotych miesięcznie nie byłby w stanie otworzyć tak dużych pozycji. My otwieramy je natomiast bez wahania, a gdy pozycja przynosi nam zysk cieszymy się jak małe dzieci. Kiedy tracimy nie przejmujemy się tym zbytnio. Po prostu mówimy sobie: “taka praca”.

Nigdy nie zostaniesz profesjonalnym traderem

"Traderem się nie zostaje. Traderem się jest"
“Traderem się nie zostaje. Traderem się jest”

Gdy wiele osób stara się zostać traderem i zastanawia się jak to zrobić, my wychodzimy z odwrotnego założenia – traderem się rodzisz. Tradowanie to nie tylko praca lub sprawdzający się system na wykresie. Trading jest stylem bycia lub nawet stanem umysłu. Wydaje mi się, że opisując urywki z życia traderów w Polsce będę w stanie pokazać wielu początkującym osobom, czym tak naprawdę jest handel. Treści nie będą publikowane regularnie, tylko wtedy kiedy będzie mi się wydawało, że jestem w stanie przekazać coś nowego. Osobiście zależy mi na anonimowości dlatego tez nie będę ujawniał swojej prawdziwej tożsamości.  Życzę każdemu dużo przyjemności w czytaniu kolejnych wpisów.

 Mr. Tradertokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

10 KOMENTARZE

  1. Tak jak jest w artykule – niestety nieregularnie. Jak tylko trader będzie miał “wenę” to dostaniemy kolejne materiały.

    Pozostaje tylko regularnie zaglądać n a Comparic 😉

  2. Abstrahując (pardon za wyrażenie 😉 od poniższej dyskusji i treści merytorycznej artykułu chciałbym zauważyć ,że niewłaściwe jest tu uzycie słowa “pławica”… które wg słownika języka polskiego znaczy np. -jadowity wąż… http://definicja.net/definicja/P%C5%82awica . Zapewne autor miał na myśli słowo “ławica” ,które dobrze oddawałoby przyrównanie nas -drobnych spekulantów- do stada rybek w oceanicznej otchłani wielkiego biznesu..;)

  3. Każdy może mieć swoje zdanie, natomiast to jest zawodowy trader, z dużym doświadczeniem, a co ważniejsze sporo też widział i słyszał obracając się w “pewnych” kręgach.

    Z tym podniesieniem odwiedzin to czujemy się urażeni. Nie gonimy za sensacją, pokazujemy bardzo często mało “medialne” rzeczy typu wolumeny na rynku, które jednak profesjonalistom się przydają.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here