Naga MarketsKGHM, Huta Miedzi GłogówObligacje KGHM Polska Miedź serii A i B o łącznej wartości nominalnej 2 mld zł zadebiutowały dziś na rynku Catalyst.

“Wcześniej finansowaliśmy się na rynku głównym, a drugi sposób – to finansowanie dłużne z banków. Mamy świetne relacje z bankami, więc decyzja o emisji obligacji była trudna, niemniej podjęliśmy ją dlatego, że finansowanie w postaci obligacji ma zalety, których nie ma finansowanie bankowe” – powiedziała wiceprezes KGHM Katarzyna Kreczmańska-Gigol podczas uroczystości debiutu.

Podkreśliła, że dywersyfikacja źródeł finansowania, będąca częścią realizowanej obecnie strategii spółki, ma m.in. przygotować grupę na nadejście dekoniunktury.

“Decyzja o zmianie modelu finansowanie była motywowana chęcią zwiększenia bezpieczeństwa finansowego. Mogliśmy wyemitować obligacje i na rynek alternatywny nie wchodzić, ale chcieliśmy wejść na rynek Catalyst, bo daje to większą płynność obligacjom, a ta jest zaletą dla inwestorów” – dodała.

Obligacje korporacyjne są od dziś notowane na rynku Catalyst w Alternatywnym Systemie Obrotu prowadzonym przez GPW i Alternatywnym Systemie Obrotu prowadzonym przez BondSpot.

27 czerwca br. KGHM wyemitował obligacje 5-letnich serii A o łącznej wartości nominalnej 400 mln zł oraz papieru 10-letnie serii B o wartości nominalnej 1 600 mln zł w ramach programu obligacji krajowych do maksymalnej kwoty 4 mld zł .

Źródło: ISBnews

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Sytuacja na wykresie:

Notowania spółki rosną dzisiaj o niespełna 3% przy niezłych obrotach. W dużej mierze jest to zasługa odbicia notowań miedzi, które rosną po spadkach trwających od połowy września. Układ techniczny jest jednak negatywny, choć po tak dużej wyprzedaży, możliwe że kurs ponownie zaatakuje poziom poprzedniego wierzchołka.

kghm

Czytaj także: Vivid Games z bogatymi planami wydawniczymi. Akcje w górę o 10%tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here