Naga MarketsobligacjeW oderwanej nieco od rzeczywistości prognozie inwestycyjnej, zamieszczonej na swojej stronie internetowej, niegdysiejszy król obligacji stwierdził, że rentowność długoterminowych papierów skarbowych jest tak niska, że fundusze, które je kupują należą do „śmietnika inwestycyjnego”.

Obligacje to śmieci 

W poniedziałkowej nocie Bill Gross, który współzałożył Pacific Investment Management Co. w latach 70. zasugerował, że dynamika popytu i podaży przemawia na niekorzyść papierów skarbowych. W jego ocenie, rentowność obligacji dziesięcioletnich prawdopodobnie wzrośnie do 2% w ciągu najbliższych 12 miesięcy, z obecnych 1,3%, co przyniesie inwestorom stratę około 3%. Dostrzega on także, że akcje również mogą trafić do kategorii „śmieci”, jeśli wzrost zysków nie spełni wygórowanych oczekiwań.– Gotówka była śmieciem przez długi czas, ale teraz są nowi pretendenci – powiedział Gross dodając, że fundusze obligacji średnio- i długoterminowych są w tym śmietniku na pewno, ale czy akcje podążą za nimi? Lepiej, żeby wzrost zysków był dwucyfrowy, bo inaczej mogą dołączyć do śmieciarki.

Wskazał on również, że Rezerwa Federalna, która absorbuje około 60% emisji netto papierów skarbowych poprzez swój program luzowania ilościowego, może wkrótce zacząć ograniczać zakupy aktywów w czasie, gdy popyt ze strony zagranicznych banków centralnych i inwestorów już słabnie. Tymczasem, deficyty fiskalne w wysokości co najmniej 1,5 biliona dolarów w przyszłości sugerują, że podaż papierów skarbowych pozostanie wysoka.

– Jak chętne będą zatem rynki prywatne do wchłonięcia tych przyszłych 60% w połowie 2022 r. i później? – napisał Gross przyznając, że być może, jeśli do tego czasu inflacja wróci do celu 2%+, uda się uniknąć 'tantrum’, ale na ile kolejnych programów wydatków fiskalnych możemy sobie pozwolić bez płacenia za nie wyższymi stopami procentowymi?.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cena akcji dom development | akcje bitcoin | notowanie lotos | pge gpw | średni kurs korony szwedzkiej nbp | kantorowy kurs funta | notowania s&p 500 | gpw livechat |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

invest

Obejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułCoffeedesk zapowiada drugą emisję akcji, notując blisko 39% wzrostu w pierwszym kwartale 2021 r.
Następny artykułCBDC: Banki centralne razem z BIS łączą siły w projekcie waluty cyfrowej
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here