Naga MarketsDwóch brokerów opcji binarnych, którzy działali bez autoryzacji ciał regulujących rynek finansowy w Wielkiej Brytanii zostało postawionych w stan przymusowego postępowania likwidacyjnego. 


Brak odpowiednich zezwoleń oraz liczne nieprawidłowości w działaniu Right Corp Limited oraz Curve Point Limited spowodowały, że obie spółki wstępnie zostały postawione w stan postępowania likwidacyjnego. Ma to najprawdopodobniej związek z dużą liczbą poszkodowanych, którzy stracili swoje pieniądze w wyniku działalności obu spółek.

Zarówno Right Corp jak i Curve Point były właścicielami licznych marek oferujących obró opcjami binarnymi. W toku śledztwa dowiedziono, że sprzedawcy obu firm celowo wprowadzali swoich klientów w błąd, opisując opcje binarne jako najłatwiejszy sposób zarabiania pieniędzy. Zapewniali potencjalnych inwestorów o niewielkim ryzyku inwestycji, niskich kosztach transakcji oraz wysokich zyskach jakie na nich czekają.

Uwaga przed oszustami

Brytyjski wymiar sprawiedliwości ostrzega nie tylko przed nieuczciwymi pośrednikami w obrocie, ale i podmiotami bądź osobami podszywającymi się pod przedstawicieli ciał regulujących lub likwidatorów. Poszkodowani w wyniku działalności Right Corp alarmują o kontaktujących się z nimi podmiotami oferującymi zwrot całości utraconych pieniędzy w zamian za drobne opłaty manipulacyjne.

Ten mechanizm posiada już własną nazwę recovery room. Podmioty specjalizujące się w takich oszustwach gwarantują odzyskanie utraconych środków. Opłaty jakich wymagają najczęściej nie wzbudzają podejrzeń poszkodowanych, a gdy dochodzi do ich uiszczenia kontakt ze strony recovery room zanika.

Brytyjczycy starają się uczulać swoich obywateli przypominając, że żaden podmiot publiczny nie wymaga dodatkowych opłat ze strony oszukanych, nie gwarantuje zwrotu całości środków ani nie oferuje preferencyjnych warunków w postępowaniu w zamian za opłatę.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułZłoto pod presją Wall Street i rekordowo niskiej awersji do ryzyka
Następny artykułEURJPY zmierza w kierunku 129.00
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here