Naga MarketsWielka Brytania przedstawia sprzeczne dane dot. sytuacji gospodarcej UKKurs funta osunął się w ostatnim czasie o ponad 7 centów, co stanowiło 5,34 proc. i było największa i najdynamiczniejszą deprecjacją brytyjskiej waluty od od początku koronakryzysu, tj. od pierwszej połowy marca br. Mimo, iż od początku tygodnia GBP wzrósł o ok. 1 centa, to dalszym ciagu zmaga się on z presją podażową spowodowaną rosnącymi obawami dot. Brexitu.

  • Brytyjski parlament kontrowersyjną ustawą łamie postanowienia Brexitu
  • Inwestorzy oczekują nieoczekiwanego porozumienia

Boris Johnson zamierza zlekceważyć warunki umowy Brexitowej

Przypomnijmy, że premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson planuje wycofać się z części umowy Brexitowej z Unią Europejską, a pierwsza wersja nowej ustawy, która ma na to pozwolić przeszła już pomyślnie przez pierwsze głosowanie Parlamentu. Kolejny sprawdzian dla nowej legislatywy będzie miał miejsce w nocy we wtorek w Izbie Lordów.

Ustawa ta ma pozwolić Zjednoczonemu Królestwu na nagięcie międzynarodowego prawa i złamanie niektórych postanowień umowy między Unią Europejską a Wielką Brytanią w sprawie opuszczenia Wspólnoty.

Inwestorzy uważają, że napięcia między UE i UK to fake

Bloomberg zwraca przy tym jednak uwagę, że mimo panujących napięć między UE a UK, inwestorzy uważają, że Wielka Brytania i Unia Europejska blefują, a ich ostatni spór dotyczący Brexitu zakończy się nieoczekiwanym sukcesem.

– Dla inwestorów chcących przyjrzeć się bliżej przyszłościowej zmienności, obecny poziom cen funta szterlinga wygląda teraz atrakcyjnie – napisali w nocie strategowie Goldman Sachs Group Inc. dodając, że szanse na “brak transakcji” powinny być niższe niż sugeruje to rynek.

Warto przy tym pamiętać, że porozumienie handlowe powinno zostać osiągnięte najpóźniej do 15 października, aby obie strony zdążyły ratyfikować jego postanowienia i zapobiec chaotycznemu wycofaniu się Zjednoczonego Królestwa ze Wspólnoty, gdy pod koniec grudnia zakończy się okres przejściowy.

Kurs funta wzrośnie do 1,3025 USD?

Spoglądając na notowania pary walutowej GBP/USD zauważymy, że wskutek ostatnich spadków, kurs funta osunął się aż o 7 centów z 1,3480 USD do 1,2760 USD. Wskutek tak znacznej deprecjacji rynek dotarł w okolice technicznego wsparcia, gdzie wczoraj pojawiła się większa reakcja popytowa. Jeżeli tylko aprecjacja GBP będzie kontynuowana, kurs funta mógłby wzrosnąć nawet w okolice ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu), tj. 1,3025 USD. Biorąc jednak pod uwagę, że poziom ten zbiega się z mierzeniem 38,2 proc. korekty Fibonacciego z wcześniejszego ruchu spadkowego, nie można wykluczyć, że w jego okolicy znów pojawi się większa reakcja podażowa.

Laura Fitzsimmons, dyrektor wykonawczy JP Morgan Australia szacuje, że w miarę wzrostu ryzyka dot. Brexitu, kurs funta może spaść nawet do poziomu 1,26 USD.

Weź udział w cyklu webinarów i zdobądź międzynarodowy certyfikat

GBPUSD Daily

Autor poleca również:


logo Naga MarketsNaga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułDuzi inwestorzy obserwują poczynania giełdowe tych mniejszych, w celu optymalizacji swojej strategii
Następny artykułMilenialsi będą redystrybuować bogactwo ze starszych pokoleń w nowej “erze nieporządku”
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here