Naga MarketsCena Bitcoina spadła w poniedziałek o ponad 512 USD, co stanowiło dokładnie 4,69 proc. Mimo to, licząc od początku roku wzrosła ona o niemal 3300 USD, tj. 46,15 proc. Raport Bitcoin Outlook Delphi Digital podkreśla unikalne trendy w kursach cenowych BTC. Wynika z niego, że tegoroczny wzrost różni się od hossy z pierwszej połowy 2019 r.

  • Cena BTC spadła w poniedziałek o ponad 500 USD
  • Cena BTC wzrosłą od początku roku o niemal 3300 USD
  • Tegoroczne wzrosty różnią się od aprecjacji z pierwszej połowy 2019 r.

Cena BTC ma przed sobą dalsze wzrosty

Opublikowany 21 września, raport Delphi Digital’s Bitcoin Outlook podkreśla unikalne trendy w kształtowaniu się cen BTC. Autorzy zwracają w nim uwagę, że coraz więcej osób decyduje się na zakup BTC z myślą o długoterminowym inwestowaniu, które w społeczności  potocznie nazywane jest HODLowaniem.

Według badaczy, którzy opracowali raport, wzrost ceny BTC do 12 500 USD w zeszłym miesiącu miał niewiele wspólnego z wzrostami do 13 800 w 2019 roku. Wskazują oni bowiem na fakt, iż ubiegłorocznym wzrostom towarzyszył wzrost sald walutowych, podczas gdy w tym roku obserwowano ich spadek, co wskazuje, iż ogólna presja sprzedażą wśród traderów i inwestorów jest obecnie mniejsza.

– Sugeruje to bardziej zrównoważony ruch w górę dla BTC, w porównaniu z rokiem 2019, ponieważ dane wskazują na bazę posiadaczy z dłuższymi horyzontami czasowymi – wskazano.

Kontynuując, Delphi zauważa, że istnieją też inne czynniki, które mogłyby przyczynić się do zmiany nawyków hodlerów. Na przykład, mogliby oni używać stablecoinów jako zabezpieczenia transakcji lub po prostu zostawiać BTC na giełdach, zamiast starać się przechowywać je w prywatnych portfelach.

Cena BTC spadnie poniżej 10 tys. USD?

Spoglądając na notowania BTC zauważymy, że jeżeli tylko spadki notowań najstarszej z walut wirtualnych będą kontynuowane, cena BTC mogłaby w najbliższym czasie osunąć się nawet do linii tendencji wzrostowej, co oznaczałoby spadek poniżej 10 tys. USD

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułOferta publiczna do 187,83 mln akcji Allegro rusza dziś, przedział cen.:35-43 zł
Następny artykułAllegro miało 289,7 mln zł zysku netto, 560,4 mln zł zysku EBIT w I poł. 2020 r.
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here