Naga Markets
Obecne 20 tys. za Bitcoina (BTC) to „nowe” 5 tys., twierdzi Mike McGlone
Mike McGlone, analityk Bloomberga

Popularny wśród inwestorów kryptowalutowych analityk rynku towarowego Bloomberga, Mike McGlone, twierdzi, że przedział cenowy 20 tysięcy dolarów dla Bitcoina (BTC) może być w obecnych warunkach rynkowych tym samym poziomem co 5 tysięcy dolarów kilka lat temu.

Bitcoin na tym samym dołku co w 2018 roku, twierdzi McGlone

Analityk jest zdania, że flagowa kryptowaluta zbliża się obecnie do historycznie “zbyt zimnych” poziomów cenowych, w oparciu o serię średnich kroczących.– Bitcoin o wartości 20 000 tys. może być nowymi 5 tys. – Fundamentalny przypadek wczesnego etapu globalnej adopcji Bitcoina i malejącej podaży może przeważyć, gdy cena zbliży się do typowo zimnych poziomów. Jak dla mnie jest logiczne, że jedno z najlepiej radzących sobie aktywów w historii musi kiedyś spaść – komentował Mike McGlone.

Podczas rynku niedźwiedzia w 2018 r. obszar cenowy 5 tys. dol. służył jako wsparcie Bitcoina przez około rok. W 2020 r. poziom USD również działał jako poziom obrony przed niedźwiedziami, mimo że BTC kilka razy na krótko go naruszył.

Mimo że nastroje na rynku wydają się obecnie złe, McGlone opisuje spadek Bitcoina jako “typowy” i zwraca uwagę na to, że ma on miejsce wraz ze wzrostem zmienności na innych tradycyjnych aktywach.

AVA Trade

– Dojrzały Bitcoin na tle rosnącej zmienności akcji, obligacji i towarów – Bitcoin wydaje się być w trakcie typowego spadku, szczególnie w porównaniu z historycznie ekstremalnymi wzrostami cen towarów i rentowności obligacji, szybko odwracającymi się akcjami i najbardziej agresywnym Fedem od około 30 lat – dodawał.

W kryptowaluty w formie CFD możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż konto i zacznij trading!

CHCĘ HANDLOWAĆ W CFD NA KRYPTOWALUTY

77% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy

Bitcoin eksploduje wraz ze złotem

Analityk wcześniej zajął bycze stanowisko wobec Bitcoina w długim terminie i przewidział, że BTC eksploduje wraz ze złotem i obligacjami amerykańskimi podczas „wielkiego odwrócenia”.

– Myślę, że to, co się wydarzy, to wielkie odwrócenie. To dopiero się zaczyna. Może to być następstwo roku 1929, ale myślę, że będzie to następstwo roku 2008 lub może nawet krachu z roku 1987. Jest już za późno i dotyczy to wszystkich ryzykownych aktywów, od mieszkań w Miami i Toronto po giełdę. To się dopiero zaczyna dziać.

Kiedy już przejdziemy przez ten okres, myślę, że Bitcoin stanie się jednym z najlepszych aktywów na tej planecie do posiadania. To jest mój podstawowy scenariusz. Uważam, że wracamy do deflacji, a najlepszym sposobem na deflację jest duży skok cen, a następnie ich spłukanie. Właśnie to robimy. Jesteśmy w początkowej fazie spłukiwania – komentował.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: gpw pkp cargo | lotos gpw | ciech akcje wykres | bitcoin wykresy | polski zloty | kurs jena prognozy na najbliższe dni | ropa wti kurs |


Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>
Poprzedni artykułBitcoin traci grunt pod nogami. Powrót powyżej 20 000 USD stoi pod znakiem zapytania
Następny artykułGPW ogłasza nabór do drugiej edycji konkursu „Liderzy ESG”!
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Redaktor naczelny Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019 oraz Analityk Roku 2017, 2018 oraz 2021. To także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport, który za swoje analizy został wyróżniony statuetką Nexusa w kat. Analityk Roku 2019.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here