Naga MarketsZ danych CoinDesk wynika, że fundusze zgromadzone poprzez ICO w pierwszych trzech miesiącach br. wspólnie przekroczyły wartość tych, które zebrano przez cały 2017 r.

Jak dotąd w ICO zgromadzono ponad 6,3 miliarda dolarów, co stanowi 118% wszystkich funduszy ICO zebranych w ubiegłym roku.

Spadek w funduszach ICO, w listopadzie 2017 r. doprowadził do tego, iż zarówno wewnątrz i na zewnątrz społeczności kryptowalut zaczęto mówić o tym, że era ICO dobiegła końca.
Jednakże  w grudniu 2017 r. odnotowano wzrost o $1,44 mld USD. Następnie w styczniu br. zebrano w ten sposób 1,79 miliarda dolarów, a w lutym 2,38 mld. dolarów. W marcu pojawił się kolejny przyrost, tym razem o wielkości 2,15 miliarda dolarów.

Rynek zmienia się również w inny sposób. Jak bowiem ustalił CoinDesk “zarówno wielkość średniej rundy jak i stopa finansowania projektów są wyższe niż kiedykolwiek wcześniej. W pierwszym kwartale odnotowano 59 procent więcej ICO niż w całym 2017 roku pozyskuje kapitał.”

Największe ICO odnotował Telegram

Ważne jest również wzięcie pod uwagę ogromnego ICO jakie zebrał Telegram, który zgarnął w ten sposób ponad 1,7 miliarda dolarów. Pierwotna sprzedaż tokenów zyskała miano największej w historii.

CoinDesk zauważa jednak, że ​​nawet bez tego ICO Telegrmau, w pierwszym kwartale 2018 roku zebrano 4,6 miliarda dolarów, czyli tylko 15 procent mniej niż całkowita suma zebranych funduszy w roku 2017.

Do tej pory w obecnym roku miała miejsce sprzedaż 200-tokenów (343 sprzedano w całym 2017 r.). Większość z nich zarobiła mniej niż 100 milionów dolarów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here