Naga MarketsOptymizm inwestorów co do perspektyw globalnego wzrostu w ostatnim czasie ponownie się pogorszył. Wzrosły obawy, że Fed może nakreślić szybsze tempo podwyżek stóp na posiedzeniu FOMC w tym tygodniu w połączeniu z rosnącą obawą o spowolnienie wzrostu w Chinach. W efekcie w ciągu ostatniego miesiąca euro konsolidowało na lokalnych minimach. Ekonomiści z MUFG Banku utrzymują niedźwiedzie nastawienie i spodziewają się, że kurs pary walutowej EUR/USD spadnie w kierunku sierpniowego minimum 1,1664. Z kolei eksperci z Société Générale zauważają, że poziom 1,18 jest kluczowym oporem. „Edek” nieznacznie wzrasta w środę w okolice 1,1730.

Kurs EUR/USD spadnie w kierunku dołka z sierpnia 1,1664 – MUFG

Utrzymujemy niedźwiedzie nastawienie na EUR/USD w nadchodzącym miesiącu, a para spadnie w kierunku minimów z zeszłego miesiąca na poziomie 1,1664 – napisano w raporcie.Optymizm inwestorów co do perspektyw globalnego wzrostu w ostatnim czasie ponownie się pogorszył. Wzrosły obawy, że Fed może nakreślić szybsze tempo podwyżek stóp na posiedzeniu FOMC w tym tygodniu w połączeniu z rosnącą obawą o spowolnienie wzrostu w Chinach.

Tymczasem ryzyko dla słabszego wzrostu gospodarczego w Europie wzrosło ostatnio z powodu gwałtownego wzrostu cen energii. Niedobór podaży może się pogorszyć, wchodząc w okres zimowy, hamując ożywienie gospodarcze.

Uczestnicy rynku będą również bacznie przyglądać się wynikom nadchodzących wyborów w Niemczech. Bardziej lewicowy rząd opowiada się za umiarkowanie luźniejszą polityką fiskalną, co stwarza większe możliwości dla większych inwestycji w zieloną energię i dalsze kroki w kierunku integracji fiskalnej UE.

Powinno to stworzyć bardziej sprzyjające otoczenie dla euro w nadchodzących latach, chociaż natychmiastowy wpływ powinien być ograniczony – dodano.

Kurs euro (EUR/USD) z szansą odbicia do 1,18 – SocGen

Kurs EUR/USD konsoliduje się po odbiciu od minimum 1,1700 w poniedziałek. Ekonomiści z Société Générale zauważają, że poziom 1,18 jest kolejnym kluczowym oporem dla głównej pary walutowej.

Utworzenie dziennego młotka w poniedziałek wskazuje na początek odbicia. Średnia 50-DMA przy 1,1800 to pierwszy istotny poziom oporu. Z drugiej strony sierpniowy dołek 1,1660 stanowi główny poziom wsparcia, a jego pokonanie otworzy drogę w kierunku minimum z listopada 2020 r. 1,16 – podsumowano.

invest
Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: pge cena akcji | akcje mercator | najniższy kurs jena | akcje wp | ciech akcje wykres | lotos gpw | średni kurs dolara australijskiego nbp |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here