Naga Markets

Sztabki złota Cena złotaZłoto konsoliduje w środku tygodnia w okolicach poziomu 1850 USD za uncję, gdy rosnące obawy gospodarcze na świecie ponownie ożywiły rynek żółtego metalu w drugiej połowie maja. Jak zauważają ekonomiści z TD Securities, gotowość Rezerwy Federalnej (Fed) do poświęcenia wzrostu amerykańskiej gospodarki najprawdopodobniej doprowadzi do recesji w wyniku zbyt wysokich stóp procentowych.

Prognoza cen złota: Ożywienie XAUUSD wciąż jest niepewne – TDS

Dodatni przepływ z CTA (profesjonalni menedżerowie inwestycji) wraz z ponownym wzrostem ETF-ów wsparły ożywienie na rynku złota. Z kolei rosnąca dynamika spowodowała, że ​​najbliższy impuls w ramach trendu sugeruje dalszy wzrost na północ w kierunku 1900 USD za uncję.Jednak ożywienie żółtego metalu jest nadal na niepewnym gruncie, ponieważ prezes Fed Powell zasygnalizował chęć poświęcenia części wzrostu gospodarczego w celu powstrzymania inflacji, co sugeruje, że Fed czuje się komfortowo z większym bólem przed zdjęciem „stopy z hamulca”, co powinno ostatecznie nadal ciążyć na metalach szlachetnych – napisano w raporcie.

Kurs XAU/USD zyskuje, gdy stopy EBC mają wrócić z powrotem do wartości dodatnich – Commerzbank

Prezes EBC Lagarde zasygnalizowała nadchodzący zwrot w polityce stóp procentowych. Ta wiadomość spowodowała we wtorek zauważalną aprecjację euro, która na pewien czas zwiększyła wartość złota do 1865 USD, donoszą ekonomiści z Commerzbanku. Lagarde zapowiedziała „progresywną dalszą normalizację stóp procentowych w kierunku stopy neutralnej w okolicach III kwartału”.

Nasz obserwator EBC uważa, że poziom ​​1-1,5% byłby uważany przez EBC za stopę neutralną. Zakładamy, że EBC podniesie stopę depozytową o 25 punktów bazowych na każdym z siedmiu posiedzeń w okresie od lipca do maja przyszłego roku, doprowadzając wówczas stopę do 1,25%. Rynek oczekuje, że do tego czasu stopy procentowe wzrosną do 1,0% – wskazano w raporcie.

POBIERZ EBOOK DARIUSZA DARGO. POZNAJ STRATEGIĘ PA + MACD

Uważamy, że euro może przez chwilę zyskać na perspektywie bardziej restrykcyjnej polityki pieniężnej EBC, o ile sytuacja na Ukrainie nie pogorszy się znacząco. Powinno to wspierać złoto wyrażone w dolarach amerykańskich, ale trzymać złoto wycenione w euro pod kontrolą – podsumowano.

Kurs XAUUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs XAUUSD na interwale dziennym, tradingview

Dlaczego Purple Trading? – Jesteśmy Purple Trading, brokerem założonym przez grupę czeskich i słowackich pasjonatów tradingu. Naszym celem jest zapewnienie Ci uczciwych warunków handlowych, najnowocześniejszych technologii, a przede wszystkim bycie dla Ciebie równorzędnym partnerem. Wierzymy, że jest to właściwa droga do osiągnięcia sukcesu na rynkach finansowych – komentuje David Varga, współzałożyciel i CEO Purple Trading.

NEDŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here