Naga MarketsCena ropy WTI poniżej 40 USD/brk. Koronawirus i podaż z Libii spycha notowania ropyKoronawirus nie odpuszcza, co wzmaga obawy o przedłużenie restrykcji mających ograniczyć liczbę zakażeń. To z kolei doprowadziło do wyprzedaży na amerykańskim rynku akcji i uderzyło w ceny ropy naftowej. Na horyzoncie pojawiła się także perspektywa wznowienia eksportu ropy przez Libię zwiększająca obawy o podaż surowca. Notowania ropy WTI spadły dziś pod poziom 40 dolarów za baryłkę.

  • Ropa traci wraz ze spadającym rynkiem akcji
  • Koronawirus nie ustępuje, co wzmaga obawy o kolejny lockdown
  • Libia planuje zwiększenie dziennej produkcji ropy ponad trzykrotnie 

Ropa podatna na koronawirusa i zwiększenie podaży

Przecena na rynku akcji rozlała się także na rynki towarów i uderzyła w cenę ropy WTI, która wczoraj spadła o ponad 4,2 proc. Umacniający się dolar również nie wpływał korzystne na notowania czarnego złota.

Zobacz też: Jak zainstalować MetaTrader 4 / 5 na MacOS Catalina? Prosty sposób

Gdy liczba zgonów w USA z powodu Covid-19 zbliżyła się do 200 tysięcy, były komisarz amerykańskiej Agencji Żywności i Leków (FDA) Scott Gottlieb powiedział, że spodziewa się, iż naród doświadczy „co najmniej jeszcze jednego cyklu” wirusa jesienią i zimą.

– Istnieją uzasadnione obawy związane z popytem. Jeśli dojdzie do kolejnego lockdownu, będziemy patrzeć jak rosną zapasy [ropy] – powiedział Peter McNally z Third Bridge.

Libia szykuje się do zwiększenia produkcji. Osoba zaznajomiona z sytuacją powiedziała, że całkowita produkcja w tym kraju osiągnie 310 tysięcy baryłek dziennie w ciągu kilku dni. Obecnie Libia produkuje jedynie 90 tysięcy brk ropy dziennie.

Cena ropy testuje wsparcie przy 40 dol./brk

Na wykresie dziennym kontrakty terminowych na ropę WTI poniżej widzimy istotne umocnienie ceny w zeszłym tygodniu, które przekroczyło 10 proc. Notowania przełamały wtedy opór w obrębie poziomu 40 dolarów za baryłkę.

Partnerem portalu comparic.pl jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

Jednakże, obecny tydzień zaczął się nie pomyśli byków. Wciąż jednak notowania pozostają ponad nowym wsparciem przy 40,00 dol./brk. Jeśli obszar ten powstrzyma dalszą wyprzedaż, wzrośnie szansa na ruch w kierunku strefy przy 44 dol./brk.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here