Naga Markets

wall streetKolejna, druga już sesja tego tygodnia na Wall Street widocznie nie była w stanie utrzymać pozytywnego sentymentu, skutkując zepchnięciem indeksów głównych z USA w niższe rejony. Indeks S&P 500 spadł o 4,32% co przełożyło się na wynik blisko 180 punktów zejścia. Obawy o inflację nasilają się mimo wcześniejszego łagodzenia niepokoju przez prezydenta USA.

  • Wall Street odnotowuje we wtorek spadki po burzliwej sesji
  • Wpływ na to mają odczyty inflacyjne
  • Dow Jones Industrial Average zamknął się ze stratą rzędu 3,94%
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Rynek akcyjny w Stanach tonie

Wtorkowa sesja intraday dla głównych indeksów ze Stanów Zjednoczonych zdecydowanie nie należała do najlepszych, kiedy wszystkie benchmarki odnotowały od 3,94% do niemal 5,55% spadku. Działo się tak w związku z obawami, że Rezerwa Federalna może walczyć z rosnącym trendem inflacji poprzez dalsze podnoszenie kluczowych stóp procentowych. Również przełożenie na osłabienie sentymentu był raport o rocznej inflacji w sierpniu, ujawniając wzrost cen energii o 23,8%.Jak wskazał dokładnie raport, roczna inflacja w Stanach Zjednoczonych wyniosła w sierpniu 8,3%, podało Biuro Statystyki Pracy, spadając drugi miesiąc z rzędu, jednak nieco powyżej oczekiwań analityków. Miesiąc do miesiąca, wskaźnik cen konsumpcyjnych (CPI) wzrósł o 0,1%. Wzrost cen żywności, opieki medycznej i schronienia był głównym czynnikiem przyczyniającym się do wzrostu. Indeks energii skoczył o 23,8% w ciągu 12 miesięcy kończących sierpień, podczas gdy w ujęciu miesięcznym był o 5% niższy, ze względu na spadek cen benzyny o 10,6%. Ceny żywności wzrosły o 11,4% w porównaniu z tym samym okresem rok wcześniej, a miesięczny odczyt wzrósł o 0,8%.

wykres Kurs indeksu Dow Jones H4 14.09.2022
Kurs indeksu Dow Jones H4 14.09.2022

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w kontrakty futures:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Finalnie indeks Dow Jones Industrial Average zamknął się spadkiem rzędu 3,94% co przełożyło się na rekordowe 1276 punktów cofnięcia. Wśród najsłabszych spółek znalazł się The Boeing Corporation, który pogrążył się o 7,19%. Tymczasem technologiczny Nasdaq 100 poszedł w dół o 5,54% a indeks S&P 500 spadł o 4,32%.

Autor poleca również:

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here