Naga MarketsSpadki kursu funta szterlinga w związku z obawami związanymi z brakiem porozumienia dotyczącego Brexitu pomogły notowaniom FTSE 100. Indeks zyskiwał na wartości. Doniesiono, że zespół Borisa Johnsona rozważa użycie przemówienia królowej jako taktyki, aby uniemożliwić Parlamentowi odrzucenie Brexitu bez umowy. Mówi się, że gdyby Johnson został premierem, wówczas mógłby przedłożyć przemówienie królowej na początku listopada, istnieje jednak tradycja, zgodnie z którą posłowie nie zasiadają w parlamencie na około dwa tygodnie przed tym wydarzeniem, można je więc wykorzystać jako narzędzie do powstrzymania prawodawców przed uniemożliwianiem Wielkiej Brytanii opuszczenia UE bez porozumienia.

Strach polityczny wokół Brexitu odsunął uwagę od danych makro z Wielkiej Brytanii. Stopa bezrobocia utrzymywała się na stałym poziomie 3,8%, wypełniając prognozy. Średnie zarobki bez premii wzrosły do 3,6% z 3,4%. CPI wynosi 2%, więc pracownicy uzyskują ładny wzrost płac realnych, co powinno dobrze wróżyć gospodarce. Dziś rano opublikowany zostanie najnowszy brytyjski raport inflacyjny, a ekonomiści oczekują, że utrzyma się na stałym poziomie 2%. Stopa bazowa ma wzrosnąć do 1,8% z 1,7%.

Prezydent Trump powiedział wczoraj, że USA i Chiny mają „długą drogę do pokonania” w związku z wypracowaniem umowy handlowej. Przywódca USA ostrzegł również, że może nałożyć cła na chińskie towary o wartości 325 miliardów dolarów. Komentarz był skierowany do Pekinu, ale władze chińskie nie mają w zwyczaju poddawać się groźbom. Amerykańskie rynki akcji zakończyły sesję nieco niżej, a akcje w Azji są na minusie, ponieważ obawy o handel powracają.

Sprzedaż detaliczna w USA w czerwcu wzrosła o 0,4% m/m. Stopa bezrobocia jest bliska 50-letniemu minimum, średnie zarobki wynoszą 3,1%, co znacznie przewyższa stopę inflacji i jest oczywiste, że pracownicy mogą być zadowoleni, wydając swoje ciężko zarobione pieniądze.

Dane CPI ze strefy euro zostaną opublikowane o godzinie 11:00 i oczekuje się, że odczyt pozostanie na poziomie 1,2%, a wynik bazowy na 1,1%. Christine Lagarde, szef MFW, została nominowana na kolejnego szefa EBC i wiadomo, że ma gołębie nastawienie. Wszelkie oznaki słabości w bloku walutowym prawdopodobnie spowolnią spekulacje na temat łagodzenia polityki pieniężnej. O godzinie 14:30 napłyną dane z USA dotyczące pozwoleń na budowę i rozpoczętych budów domów. Ekonomiści oczekują odpowiednio 1,3 miliona i 1,26 miliona. Inflacja z Kanady zostanie opublikowana o godzinie 14:30. Oczekuje się, że spadnie do 2% z 2,4%.

Raport dotyczący zapasów ropy zostanie opublikowany o 16:30, a odczyt ma spaść o ponad 2,6 mln baryłek. Należy pamiętać, że zapasy ropy w ubiegłym tygodniu spadły o ponad 9 mln baryłek. Oczekuje się, że zapasy benzyny spadną o 925 000 baryłek.

EURUSD – kurs wpadł w szerszy trend spadkowy, a powrót w okolice 1,1200 może otworzyć drogę na retest poziomu 1,1110. Poziom 1,1400 może stanowić opór.

GBPUSD – obserwujemy spadki od połowy marca. Spadki poniżej 1,2365 mogą poprowadzić kurs w kierunku 1,2109. Poziom 1,2600 stanowi obecnie opór.

EURGBP –  kurs notował wzrosty od ponad dwóch miesięcy i jeżeli utrzyma się powyżej 0,8872, możliwy jest ruch w kierunku 0,9116. Spadki mogą się kierować w okolice 200-dniowej MA przy 0,8787.

USDJPY – kurs pozostawał w trendzie spadkowym od kwietnia. Jeżeli sentyment niedźwiedzi utrzyma się, celem może być poziom 106,00. Opór znajduje się w okolicy 50-dniowej MA przy 108,73.

FTSE 100 –  oczekiwany spadek na otwarcie o 18 punktów do 7,559.

DAX –  oczekiwany spadek na otwarcie o 18 punktów do 12,412.

CAC 40 –  oczekiwany spadek na otwarcie o 11 punktów do 5,603.

Sentyment rynkowy CMC Markets:

US SPX 500 – niedźwiedzie nastawienie wśród Klientów przeprowadzających transakcje na kontrakcie opartym na indeksie S&P 500: podobnie jak wczoraj, w chwili obecnej 69% wszystkich otwartych pozycji na tym instrumencie to transakcje Sprzedaj. Po stronie wartości 62% to pozycje krótkie, odnotowano wzrost o 1 punkt procentowy w stosunku do wczoraj.

Germany 30 –  niezdecydowanie utrzymuje się wśród przeprowadzających transakcje na Germany 30. Pod względem ilości pozycji, podobnie jak wczoraj, nieznacznie dominują transakcje Kup – 54%. Po stronie wartości pozycje krótkie stanowią 55%, natomiast w tym przypadku odnotowano spadek o 2 punkty procentowe  w stosunku do danych z wtorku.

EUR/USD – sentyment dla tej pary walutowej wskazuje na przekonanie o umacanianiu się euro i utrzymującą się dominację pozycji wzrostowych – ilościowo pozycje Kup stanowią 66%. Pod względem wartości otwartych transakcji pozycje wzrostowe stanowią 56%.

Sentyment rynkowy CMC Markets
Sentyment rynkowy CMC Markets

David Madden (Analityk Rynkowy CMC Markets UK)Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here