Naga MarketsRozdarta flaga Wielkiej BrytaniiPunktualnie o godzinie 10:30 rynki zapoznały się z najnowszymi, październikowymi rezultatami wskaźnika PMI usługowego dla UK. Jak wynika z publikacji IHS Markit i CIPS, po dość dobrych, piątkowych danych z sektora budowlanego, dzisiejszy odczyt okazał się znacząco gorszy od oczekiwań.


Mimo, że analitycy i tak zakładali, że październikowe PMI usługowe dla gospodarki brytyjskiej spowolni z 53,9 poprzednio do 53,3 – ostateczny rezultat na poziomie 52,2 okazał się negatywną niespodzianką. Warto także zwrócić uwagę, że jest to najniższa wartość wskaźnika od marca br.

brytyjskie pMI usługowe

“Rozczarowujące liczby w sektorze usługowym są coraz większym dowodem na to, że obawy dot. Brexitu są coraz bardziej odczuwalne dla gospodarki. W połączeniu z badaniami przemysłowymi i budowlanymi, październikowy PMI wskazuje, że gospodarka rośnie w tempie zaledwie 0,2% w ujęciu kwartalnym, co powoduje gwałtowne osłabienie wzrostu PKB w czwartym kwartale. Jednakże, choć nie jest zaskakujące, że niepewność związana z Brexitem w coraz większym stopniu osłabia działalność gospodarczą na tym etapie negocjacji, to jednak odpowiedzi z badania sugerują również, że gospodarka stoi w obliczu innych przeciwności, w tym szerszego spowolnienia globalnego, wojen handlowych, zwiększonej niepewności geopolitycznej i zaostrzenia warunków na rynkach finansowych.” – komentuje Chris Williamson, główny ekonomista w IHS Markit.

PMI w dół, GBP w górę

Spoglądając na notowania pary walutowej GBPUSD zauważymy, że pomimo rozczarowującego raportu dot. PMI usługowego w UK, w pierwszej chwili po publikacji funt szterling zyskuje na wartości. Może mieć to związek z faktem, iż raporcie wskazano, że jednym z głównych czynników spowolnienia gospodarczego jest kwestia przeciągającego się porozumienia w sprawie Brexitu. Tym czasem Sunday Times donosi, że brytyjska premier osiągnęła sukces w negocjacjach z przedstawicielami Unii Europejskiej. Choć informacja ta pochodzi z nieujawnionych dotąd źródeł, Wielka Brytania ma pozostać w unii celnej.

Do handlu na parach walutowych z GBP polecam sprawdzić ofertę brokera Naga Markets

Notowania pary walutowej GBPUSD
GBPUSD | Źródło: Naga Trader

Naga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułPrzed nami wybory w USA. Dobry moment na sprzedaż USD?
Następny artykułUSDPLN kontynuuje wzrosty, para tworzy jednak schemat spadkowy
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here