Naga MarketsJastrzębia podwyżka stóp procentowych, zapowiedź chęci dalszej normalizacji polityki pieniężnej w przyszłości i pozytywne spojrzenie na prognozy gospodarcze okazały się niewystarczające, aby umocnić funta szterlinga w trakcie bankowego „Super Czwartku”. W trakcie konferencji prasowej BoE, gubernator Mark Carney, wyraził swoje obawy dotyczące Brexitu, co wpłynęło bardzo niekorzystnie na nastroje byków, pozwalając na niedźwiedzią szarże GBP w kierunku dziennych minimów.

Spadek inwestycji biznesowych w związku z Brexitem

Do osłabienia funta szterlinga i zniesienia zysków realizowanych po decyzji w sprawie stóp procentowych wystarczyła tak naprawdę jednak wypowiedź Marka Carneya w trakcie sesji pytań i odpowiedzi. Pytany o kondycję inwestycji biznesowych stwierdził, że pojawiają się znaki ich spowolnienia wywołane obawami co do przyszłości i krajobrazku makrogospodarczego po rozwodzie UK z UE.

\Alfa-Forex to broker licencjonowany przez CySEC od 2004 roku, oferujący swoim klientom handel na jednych z najwęższych spreadów i dostęp do kantoru walut. Już teraz zapoznaj się z ofertą brokera i skorzystaj z konkurencyjnych warunków!

Właśnie po tym stwierdzeniu notowania GBP osuwały się na nowe minima sesyjne – od momentu rozrysowania czwartkowych szczytów funt tracił po godzinie 14:00 ponad sto punktów. Na poniższym wykresie uwzględniono reakcję ceny na decyzję w sprawie stóp oraz konferencję prasową:

Podobną „zawrotkę” realizował również EUR/GBP najpierw pogłębiając sesyjne minima, a następnie sesyjne szczyty na korzyść europejskiej waluty.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here