Naga MarketsO czym pamiętać kupując mieszkanieZakup mieszkania to niełatwy proces, w którym musimy pamiętać o wielu kwestiach. Jedną z nich jest to, o co warto pytać i co sprawdzić podczas wizyty w lokalu, który nas interesuje. Na co więc warto zwracać uwagę, kupując nieruchomość? Podpowiadamy

Niezależnie czy będzie to dwupokojowe mieszkanie lub trzypokojowe mieszkanie na pierwszym piętrze trzypiętrowego budynku, lub 6 piętrze 10 piętrowego molocha warto przyjrzeć się kwestiom, które wpływają na mądry wybór mieszkania.Wybór mieszkania

Zanim przejdziemy do poszukiwań wymarzonego mieszkania, musimy oszacować, jakim budżetem dysponujemy. Bierzemy pod uwagę własne oszczędności oraz ewentualny kredyt, którego udzieli nam bank. Jeżeli planujemy pozyskanie pieniędzy z banku, to powinniśmy dokładnie sprawdzić, ile środków możemy w ten sposób uzyskać. Wówczas jesteśmy pewni, co do tego, w jakiej kwocie możemy szukać lokalu. Nie ma się co oszukiwać – niezależnie ilu pokojowe mieszkanie nas interesuje, oraz gdzie mieszkanie się znajduje, najważniejszym aspektem wpływającym na decyzje o zakupie jest zwykle cena.

Więcej informacji na temat zakupu i sprzedaży mieszkań na: mieszkanie.pl.

Przytulne mieszkanie możemy znaleźć na własną rękę, przeglądając popularne portale ogłoszeniowe. Możemy także delegować to zadanie pośrednikowi nieruchomości oczywiście za odpowiednią opłatą.

Przed rozpoczęciem poszukiwań, ale po oszacowaniu budżetu zastanówmy się także, jakie rozkładowe mieszkanie by nas zadowoliło. Czy ma znajdować się na strzeżonym osiedlu? Na którym piętrze apartamentowca? Dokładne określenie potrzeb pomoże zawęzić pole poszukiwań.

Dodatkowe koszty

Planując budżet na mieszkanie, pamiętajmy o kosztach dodatkowych, które niemal zawsze związane są z nabyciem nieruchomości. Chodzi tutaj przede wszystkim o podatek od czynności cywilno-prawnych, taksa notarialna, opłaty sądowe, prowizja pośrednika, ewentualny remont, zakup sprzętu AGD i RTV, czy tapeta do pokoju dziecka. Rynek nieruchomości rządzi się swoimi prawami.

Sprzedam mieszkanie — oglądanie mieszkania

Wizyta w mieszkaniu, które nas interesuje to zawsze wielkie emocje. Niezależnie czy mieszkanie usytuowane jest w dobrej, czy przeciętnej lokalizacji, jest wykończone w niskim lub wysokim standardzie podczas wizyty, możemy przeoczyć bardzo dużo ważnych kwestii. Z tego względu jeżeli kupujemy używane czy nowe mieszkanie warto zabrać ze sobą specjalistę lub chociaż osobę towarzyszącą, która spojrzy na wszystko chłodnym okiem.

invest

Kluczową kwestią podczas wizyty w budynku mieszkalnym jest dokładne zapoznanie się, co wchodzi w skład mieszkania, czy będziemy mogli parkować auto w garażu podziemnym, czy do dyspozycji mamy piwnicę, na jakim piętrze nieruchomość znajduje się oraz oczywiście jaki jest stan techniczny samego lokalu.

Właściciel powinien być przygotowany na przekazanie numeru księgi wieczystej, którą należy dokładnie przeanalizować. Podczas oglądania mieszkania warto z rynku wtórnego warto zapytać o to kiedy prowadzone były remonty, upewnić się, że lokal nie jest zadłużony, czy w skład sprzedawanego mieszkania wchodzi wszelkie umeblowanie i jakie są koszty utrzymania lokalu.

Artykuł partneraJesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here