Naga MarketsCiekawie, o ile można tak nazwać sytuację nie zapewniającą żadnego sygnału, przedstawia się wykres NZD/USD. Para po długotrwałych wzrostach na początku tego tygodnia mocno koryguje i niebezpiecznie zbliża się do możliwego punktu decyzyjnego.


Zielona strefa wsparcia w okolicy 0,7375 zbudowana została na podstawie maksimum poprzedniego miesiąca. Mierząc ostatni impuls wzrostowy o całkiem sporym zasięgu 280 pips wyznaczamy siatkę zniesień Fibonacciego, w której jeden z poziomów zgrabnie pokrywa się z zaznaczoną na wykresie strefą.

Zniesienie 38,2 jest pierwszym ważnym punktem decyzyjnym na siatce, przez co zaskakująco często jest testowane przez podaż. Korekta przychodzi właściwie w samą porę. Para znalazła się już dość wysoko, o czym pisałem już w analizie z 6 września. Wówczas nie doceniłem siły byków i ostatecznie NZD/USD zawróciło dopiero 60 pips powyżej zaznaczonej wówczas strefy.

Handluj walutami z pomocą RoboForex – sprawdź ofertę brokera

Pytaniem na które ciężko znaleźć odpowiedź jest czy taka korekta wystarczy do dalszych wzrostów? Okolice 38,2 wydaję się jednak racjonalnym miejscem księgowania zysków przez sprzedających oraz ponownego dołączenia do trendu kupujących. Biorąc pod uwagę siłę wzrostów jakie pojawiły się w pierwszej połowie tygodnia na NZD/USD bardziej prawdopodobnym wydaje się, że po teście strefy para powróci do wzrostów.

NZD/USD, H4. Kliknij aby powiększyć.
NZD/USD, H4. Kliknij aby powiększyć.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here