Naga Markets


Gołębie stanowisko Reserve Bank of New Zealand oraz silny dolar sprawiły, że od tegorocznych szczytów NZDUSD traci już ponad 6%. Analitycy Westpac nie mają dobrych wiadomości dla posiadaczy NZD – spadki będą trwać nadal. 


Od maja 2016 roku para porusza się w szerokiej konsolidacji, którą można określić dwoma poziomami. Pierwszy z nich, opór w rejonie 0,7400 był testowany przez NZDUSD na początku tego roku, drugi – 0,6800 ma być przetestowany już w grudniu.

Choć zmiany w retoryce RBNZ od lutego nie uległy znaczącym zmianom, to mimo to NZDUSD zareagowało spadkiem o ponad 75 pips po wczorajszej decyzji monetarnej banku – raportuje Westpac

Zdaniem analityków rynek do tej pory przecenia możliwość RBNZ do osiągnięcia bardziej jastrzębiego tonu, a takie niespodzianki jak ostatnia zupełnie zrozumiale wywołały zauważalne spadki na wykresie. 

NZDUSD dzięki TradingView

Handlując na NZDUSD bardziej niż na NZD powinniśmy patrzeć na wycenę dolara amerykańskiego ponieważ to on będzie głównym czynnikiem zmian w tym roku (…) utrzymujemy naszą prognozę 0,6800 na NZDUSD pod koniec tego roku – przekonują analitycy Westpac w popołudniowym komentarzu rynkowym.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKryptotrading – analiza najpopularniejszych walut, 11 maja
Następny artykułFCA ostrzega przed trzema kolejnymi podmiotami
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here