Naga Markets


W ostatnim czasie mogliśmy obserwować dynamiczne spadki notowań pary walutowej NZDUSD. Wspomniane spadki spowodowane były głównie umacniającym się dolarem amerykańskim, co sprowadziło cenę w okolice lokalnego wsparcia zlokalizowanego w rejonie cenowym 0.6950.


Obecny trend może się jednak odwrócić w dniu jutrzejszym kiedy to poznamy decyzję Royal Bank of New Zeland, który zdecyduje o wysokości stóp procentowych. Konsensus wskazuje na utrzymanie obecnych poziomów – 1,75%. Wszystko zatem będzie zależeć od wydźwięku oświadczenia na temat polityki monetarnej.

Rysunek 1. Dane z Nowej Zelandii, źródło: investing.com

W przypadku jastrzębiego oświadczenia włodarzy Banku Centralnego Nowej Zelandii i możliwości podwyżek stóp w najbliższym czasie, powinniśmy być świadkami obrony obecnie testowanego poziomu wsparcia i odreagowania co najmniej w pobliże geometrii 100% nieco powyżej okrągłego poziomu 0.7000.

 

Rysunek 2. Analiza techniczna,NZDUSD,H4,08.05.2018

Kontynuacja wzrostów zakłada maksymalny zasięg dla scenariusza popytowego w okolicy konfluencji poziomu oporu 0.7150 oraz wewnętrznego poziomu Fibonacciego 50%.

Rysunek 3. Analiza techniczna,NZDUSD,D1,08.05.2018

Zakładając utrzymanie neutralnego lub gołębiego nastawienia RBNZ co do dalszego polityki monetarnej, najbardziej prawdopodobnym scenariuszem będzie kontynuacja ruchu w kierunku południowym. Przy ewentualnym przełamaniu poziomu 0.6950 otwiera się droga do ataku na kilkumiesięczne minima w rejonie 0.6820.Coinquista

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here