Naga MarketsJak widać na wykresie dziennym poniżej, para walutowa NZDUSD dotarła w tym tygodniu do kluczowego oporu na 0.7434, gdzie znajdują się maksima z września 2017 r. Tam też pojawiła się strona podażowa, a w rezultacie utworzyły się dwa niedźwiedzie pin bary wskazujące na potencjał do ruchu korekcyjnego.

Dziś jednak notowania kiwi zyskują na sile i być może przetestowane zostanie maksimum wczorajszego pin bara. Skuteczne zamknięcie ponad 0.7434 unieważniłoby znaczenie tego oporu i otworzyło drogę do ubiegłorocznego szczytu na 0.7557.

Warto skierować się także na wykres 4-godzinny, gdzie sytuacja wygląda całkiem ciekawie. Notowania testowały tam bowiem dzisiejszej nocy lokalne wsparcie horyzontalne przy 0.7314, które zbiega się z linią trendu wzrostowego biegnącą od dołka z 20-go grudnia.

Jak na razie test wydaje się być pozytywny, jednak gdyby do gry ponownie weszła strona podażowa, to po przełamaniu konfluencji wsparcia i zamknięciu pod ostatnim dołkiem na 0.7288 można spodziewać się głębszego ruchu korekcyjnego. Najbliższy istotny obszar obrony znajdzie się wtedy między 0.7125/43. Obejmuje on 50% zniesienie zakresu ruchu mierzonego od dołka z grudnia do obecnych maksimów.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułCoincheck zawiesza wypłaty – wykradziono $600 milionów?
Następny artykułJak nie MDM to co? Sposoby na wkład własny
Zafascynowany rynkiem Forex i aktywnie z nim związany od 2013 roku. Trader krótko- i średnioterminowy stosujący swing trading. Do swoich analiz wykorzystuje Price Action pozwalające zrozumieć, co tak naprawdę dzieje się na rynku. Na pierwszym planie stawia spekulację w momentach przewagi, prostotę, zarządzanie ryzykiem, a przede wszystkim dyscyplinę. Prelegent podczas Price Action Day oraz Seminarium XM w Warszawie. Wolne chwile spędza na treningach kalisteniki i sztuk walki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here