Naga MarketsPara walutowa NZDUSD od tygodnia porusza się na południe. Na skutek tych spadków wspartych również m.in. wczorajszą publikacją raportu z nowozelandzkiego rynku pracy za drugi kwartał 2017 roku rynek pokonał istotne wsparcie 0.7458, które następnie re-testując odrzucił jako opór.

Jak informowaliśmy już wczoraj, chociaż stopa bezrobocia osuwała się zgodnie z oczekiwaniami do poziomu 4,8%, a inflacja zarobkowa wyraźnie odbijała z 0,3% do 0,8% (prognoza 0,9%), to dynamika zmiany zatrudnienia silnie rozminęła się z prognozowanymi wartościami. Analitycy spodziewali się w tym przypadku spowolnienia, jednak nie aż tak silnego – w przypadku kwartalnym do wartości ujemnych:

  • Zmiana zatrudnienia kw/kw: -0,2%, prognoza 0,7%, poprzednio 1,1% (rewizja spadkowa z 1,2%)
  • Zmiana zatrudnienia r/r: 3,1%, prognoza 4,1%, poprzednio 5,7%

Zgodnie z moją wczorajszą projekcją, re-test i odrzucenie wspomnianego wspomnianego poziomu otworzyło drogę do dalszych spadków, w efekcie czego kurs pokonał również kolejne wsparcie 0.7412, które obecnie, na skutek dzisiejszych wzrostów re-testujemy od dołu (jako opór).

Spoglądając na wykres H1 zauważymy, że w okolicy tego poziomu pojawiła się już pierwsza reakcja podażowa. Jeżeli zatem opór ten zostanie trwale odrzucony, spodziewać moglibyśmy się kontynuacji spadków, dla których potencjalnym targetem mogą okazać się okolice poziomu 0.7375.

By wykorzystać analizę i zainwestować już teraz sprawdź ofertę Brokera HotForex

NZDUSD H1


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułNoble Markets: Podsumowanie najważniejszych wydarzeń rynkowych w lipcu
Następny artykułBank Anglii pozostawia stopy procentowe bez zmian. EUR/GBP nad 0,90!
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here