Naga MarketsNa skutek trwających od wczoraj dynamicznych wzrostów para walutowa NZDUSD po raz kolejny dotarła w okolice poziomu 0.7345. Warto zauważyć, że poziom ten był już niedawno testowany i w jego okolicy pojawiła się silna reakcja podażowa.

NZDUSD Daily

Spadki nie trwały jednak zbyt długo i obecnie po raz kolejny znaleźliśmy się w okolicy tego oporu. Spoglądając na wykres 4-godzinowy zauważymy, że rynek od dłuższego czasu porusza się w konsolidacji. Wybicie z niej mogłoby określić potencjalny kierunek ruchu w najbliższej przyszłości.

Biorąc pod uwagę podstawowe założenia teorii boxów mówiące o tym, że w zdecydowanej większości przypadków rynek wybija w kierunku wcześniejszego trendu, spodziewać moglibyśmy się wybicia górą i kontynuacji wzrostów.

NZDUSD H4

Jeżeli tak się wydarzy, potencjalne wzrosty mogłyby dotrzeć nawet w okolice poziomu 0.7700 bedącego kolejnym, technicznym oporem.

Broker XM gwarantuje ochronę przed ujemnym saldem rachunku i 30 USD na start!

NZDUSD Weekly

Często jednak tak istotne poziomy oporu stanowić mogą miejsce potencjalnej zmiany nastawienia rynku. Jeżeli zatem obecnie testowany opór po raz kolejny powstrzyma kupujących przed dalszymi wzrostami i w jego okolicy pojawi się silna reakcja podażowa po czym kurs wybiłby dołem w wspomnianej wcześniej konsolidacji (H4), potencjalne spadki mogłyby dotrzeć nawet w okolice poziomu 0.7055.

NZDUSD Daily

Zapraszamy na bezpłatne webinary prowadzone przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   [otw_shortcode_button href=”https://clicks.pipaffiliates.com/c?m=20905&c=44811″ size=”small” icon_type=”general foundicon-calendar” icon_position=”left” shape=”radius” color_class=”otw-red” target=”_blank”]Webinary XM.COM[/otw_shortcode_button]Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułDelta Airlines: czy wyniki podtrzymają dobrą passę?
Następny artykułRBS płaci za stare grzechy $5,5 miliarda. Kolejne $10 miliardów w drodze?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here