Naga Marketsbinarny raport południowyBinarny raport południowy. Twoja codzienna dawka najważniejszych informacji ze świata opcji binarnych. Wszystkie przeglądy rynku BO możesz znaleźć tutaj. Przypominamy, że jest to nasz nowy – autorski dział – w którym w przejrzysty sposób dzielimy się z Wami najważniejszymi wydarzeniami na walutach. Podsumowania trendów i propozycje tradingowe na zakończenie dnia. Posiadasz jakiekolwiek uwagi? Podziel się nimi w komentarzach lub na forum!


Dzisiaj rynek od samego ranka – między innymi z powodu braku innych istotnych odczytów ekonomicznych – skupia się na wieczornej publikacji oświadczenia FOMC (amerykańskiego Komitetu Otwartego Rynku). Będzie to pierwsze oświadczenie dot. polityki monetarnej w tym roku. Inwestorzy nie spodziewają się jednak żadnych niespodzianek – skupimy się przede wszystkim na aktualizacji długoterminowych celów Komitetu oraz dodatkowych wskazówkach odnośnie planowanej podwyżki stóp procentowych. Całość będzie miała miejsce o 20:00.

Godzinę później – o 21:00 – poznamy natomiast decyzje polityki monetarnej RBNZ (Bank Nowej Zelandii). Tutaj również rynki nie spodziewają się żadnych drastycznych zmian. Patrząc jednak na sytuację globalnej gospodarki i szczególnie rynków towarowych, ogólny wydźwięk raportu może przybrać bardzo gołębi (spadkowy) ton. Przełoży się to najprawdopodobniej na spadki dolara Nowozelandzkiego.

Do agendy dołączono również wystąpienie Prezesa Banku Angli – Marka Carneya. Konferencja zaplanowana na 19:50 z pewnością odbije się w pewnym stopniu na notowaniach funta brytyjskiego.

Silne i słabe aktywa finansowe

Japoński jen regulował wczorajsze zyski, ale w ostatnich godzinach ponownie się umocnił. EUR wyhamowało natomiast delikatnie wczorajsze wzrosty poruszając się w dziennym trendzie bocznym.

SILNE: JPY, GBP

SŁABE: USD, CAD

Propozycje handlowe na koniec dnia

Dzisiaj w Comparic przygotowaliśmy dla Was następujące analizy techniczne pod opcje binarne:

– AUD/USD – gdzie szukać końca korekty?

– AUD/NZD – pod oporem H4

Złoto – ponownie przy linii trendu

Po silnym ruchu spadkowym zapoczątkowanym jeszcze 15 stycznia i po osiągnięciu długoterminowych dołków w okolicach 0.7399 na NZD/USD (H4) obserwujemy od półtora tygodnia korekcyjne odreagowanie. Długie górne knoty mogą jednak świadczyć, że nadmierne zapędy kupujących są wyraźnie blokowane. Kurs zmierza powolnie w kierunku S/R krótkoterminowego 0.7515.

NZDUSDH4 28.01

Biorąc jednak pod uwagę, że dzisiaj na 21:00 zostało zaplanowane posiedzenie RBNZ – a jego wyniki będą najprawdopodobniej silnie gołębie – obecne wzrosty można idealnie wykorzystać do sprzedaży korekt. Niższe interwały sugerują, że cena ma jeszcze trochę siły, aby podejść bliżej oporu. Przed posiedzeniem RBNZ warto jednak otworzyć opcję PUT (zagrać na spadki).

Posiadasz jakiekolwiek uwagi do binarnego raportu południowego? Jeżeli tak, to podziel się nimi w komentarzach lub odwiedź specjalny wątek na forum 🙂Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here