Naga Marketsdolar nowozelandzkiPoziom 69.00 na instrumencie NZDJPY ma długą historie. Wystarczy spojrzeć na lata 2009-2012 aby uzmysłowić sobie zdeterminowaną podaż, która skutecznie realizowała swoje zlecenia na tym poziomie. 

Miesiąc sierpień to kontynuacja trendu spadkowego na NZD, która przełamała w/w wartość. Tym samym jest on kluczowym oporem dla najbliższej przyszłości tej pary walutowej. Wynika z tego prosta zależność, że po dwóch tygodniach wzrostów, waluta Nowej Zelandii ponownie może wejść w okres deprecjacji. 

Potwierdza to bezpośrednie porównanie długości swingów wzrostowych. Bieżąca sekwencja białych świec ma taką sama długość jak czerwcowe umocnienie NZD. Narzędziem, które to uwypukla jest zniesienie kierunkowe o wartości 100%. 

Istnieje pewne niebezpieczeństwo, że posiadacze długich pozycji mogą chcieć dotrzeć to poziomu 70.00, aby wypełnić zależność wymiany ostatniego wsparcia w opór. Tym samy pomiędzy wartością 69.00 a 70.00 powstaje jedno figurowa przestrzeń niepewności. 

Niniejszy scenariusz ulegnie dezaktualizacji gdy wartość NZDJPY pokona na trwałe powyższa strefę oporową. W innym przypadku kolejnym wsparciem będzie równy poziom 65.00.

Kurs pary walutowej NZDJPY
NZDJPY Weekly


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPre-Market: Główne indeksy rosną – DAX realizuje kampanię popytową z nawiązką
Następny artykułSojuszniczka Johnsona: Nie poprzemy umowy, która dzieli brytyjski rynek
Ekspert departamentu rynków nieregulowanych w domu maklerskim mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here