Naga MarketsSpoglądając na wykres pary walutowej NZDUSD widać, że ta porusza się od końca czerwca w ruchu bocznym między strefami zlokalizowanymi w pobliżu poziomów 0.6960 – 0.7305. Obecnie cena znajduje się przy górnym ograniczeniu konsolidacji i tam też pojawiła się pro-spadkowa formacja świecowa w postaci pin bara.

Sprawdź jak korzystne mogą być warunki handlu u brokera XM

Wspomniany pin bar jest bardzo wymowny i wybija fałszywie zarówno górne ograniczenie konsolidacji w obrębie 0.7305 jak i lokalny opór niedaleko 0.7240.

Istnieje zatem spory potencjał spadkowy, gdzie głównym celem może być kluczowy obszar wsparcia oraz dolna granica konsolidacji przy 0.6960. Kurs będzie miał jeszcze po drodze do pokonania lokalne poziomy wsparcia widoczne na wykresie.

O tym jak rozgrywać formację pin bar dowiesz się z artykułu: Strategia oparta na pin barze.

1208-NZDUSD


Zapraszamy na bezpłatne webinary prowadzone przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   Webinary XM.COMConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułCzwartkowy przegląd rynków – GBPUSD, USDJPY, USDCHF, USDCAD
Następny artykułEURAUD H4 – odbicie od oporu
Zafascynowany rynkiem Forex i aktywnie z nim związany od 2013 roku. Trader krótko- i średnioterminowy stosujący swing trading. Do swoich analiz wykorzystuje Price Action pozwalające zrozumieć, co tak naprawdę dzieje się na rynku. Na pierwszym planie stawia spekulację w momentach przewagi, prostotę, zarządzanie ryzykiem, a przede wszystkim dyscyplinę. Prelegent podczas Price Action Day oraz Seminarium XM w Warszawie. Wolne chwile spędza na treningach kalisteniki i sztuk walki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here