Naga MarketsNowozelandzki dolar od początku roku systematycznie traci na wartości w stosunku do dolara USA. Ostatnie sześc tygodni to silny trend spadkowy, cena pokonała dystans 450p ustanawiając w poniedziałek minimum na poziomie 0.6340, gdzie cena ostatni raz była widziana przeszło 4 lata temu.

NZDUSD Daily

Na wykresie dziennym powstała formacja objęcia hossy, cena próbowała wybić dołem wczoraj, ale nieskutecznie i nadal znajduje się we wspomnianej formacji. MACD rośnie trzecią sesje z rzędu. Może to być sygnał zbliżającej się korekty.

Na wykresie H4 poniżej, widzimy, że cena jest w konsolidacji od kilku dni i potwierdzone wybicie w którąkolwiek stronę może wskazać kierunek na kilka następnych sesji.

NZDUSD H4 – wybicie z konsolidacji może być sygnałem do zajęcia pozycji zgodnej z kierunkiem wybicia.

Warto zatem poczekać na zamknięcie świecy dziennej i podjąć decyzję gdy cena wyjdzie poza obręb konsolidacji ( objęcia hossy).


Analiza będzie weryfikowana w weekend zgodnie z założeniami cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką”. Wszystkie odcinki cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką” są  zebrane w osobnym wątku na naszym forum w dziale Dzienniki Traderów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here