Naga MarketsTrading Price Action PatternsNowozelandzki dolar w stosunku do dolara amerykańskiego (NZDUSD) ustanowił 15 marca minimum tego roku na poziomie 0.5470. Od tego czasu porusza się w trendzie wzrostowym i po pokonaniu 1500p, para ustanowiła dzisiaj maksimum tego roku na poziomie 0.6966.

  • objęcie bessy sygnalizuje nadchodzącą korektę
  • NZDUSD ustanawia maksimum 2020r.

Korekta na “kiwi” nieunikniona?

Po ustanowieniu maksimum 2020 po otwarciu sesji w Nowym Jorku popołudniu, kurs zaczął spadać i dzisiejsza świeca dzienna w całości objęła swoim zasięgiem poprzednią, tworząc formację objęcie bessy – na wykresie czerwony prostokąt zaznacza zasięg formacji.

Te artykuły również Cię zainteresują
NZDUSD DAILY
NZDUSD Daily – outside bar na maksimum tego roku

Oscylator MACD po 3 tygodniowych zwyżkach ustanowił maksimum i dzisiaj wszedł w fazę spadkową, na histogramie pojawił się niższy słupek.

Na wykresie H4 możemy narysować lokalną linię trendu wzrostowego (niebieska przerywana), której pokonanie może przyspieszyć zapoczątkowane dzisiaj spadki w kierunku dolnego limitu objęcia bessy.

NZDUSD H4
NZDUSD H4 – trwa dywergencja spadkowa na MACD – sygnalizuje nadchodzącą korektę.

Jeśli nastąpi wybicie dołem z formacji i wartość MACD nadal będzie spadała, to powstała z tego tytułu niedźwiedzia dywergencja potwierdzi rozpoczęcie korekty spadkowej na tej parze walutowej. Celem sprzedających może być najbliższa strefa popytu 0.6830.

Polecam też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here