Naga MarketsNZDUSD – popularne “kiwi” jest w fazie korekty ponad 6 tygodniowych spadków. Aktualnie cena znajduje się w krótkoterminowej konsolidacji, która przyjęła formę spadkowej flagi. Wsparcie tej konsolidacji, czyli dolna granica flagi znajduje się blisko ważnego wsparcia poziomego 0.6400.

NZDUSD H4 – wyjście z konsolidacji górą wskaże na kontynuacje korekty

Możemy przyjąć, że mamy w tym wypadku konfluencję poziomów wsparć, a ich przecięcie punktem konfluencji, którego pokonanie mogłoby doprowadzić do zakończenia korekty i powrotu do spadków, a odbicie w górę wskaże na kontynuację korekty.

NZDUSD H1 – średnia EMA144 może zadziałać jak dynamiczne wsparcie

Patrząc na wykres H1 pod kątem strategii EMA144, zauważymy, że wcześniej cena dość dokładnie respektowała tą średnią jako dynamiczny opór, a po jej pokonaniu jako wsparcie. Notowania zbliżają się już do średniej, co zgodnie z założeniami wspomnianej strategii daje nam sygnał do zajęcia pozycji BUY, gdyż średnia teraz pełni rolę wsparcia. Dopiero pokonanie średniej i poziomu 0.6400 może świadczyć o zanegowaniu scenariusza wzrostowego, dlatego nasz SL powinien znajdować się w okolicy ostatniego lokalnego minimum 0.6360, a TP przy najbliższej strefie podaży 0.6480.

Przy okazji zapraszam zainteresowanych na  webinar  “Jak  przygotować wykres do analizy technicznej”. Spotkanie które osobiście poprowadzę odbędzie się we wtorek (17.09.2019 roku) o godzinie 20:00.

W czasie wykładu w kilku krokach pokażę jak dzięki naniesieniu na wykresie kilku prostych linii i średnich kroczących stanie się on bardziej czytelny i gotowy do analizy. Jak prawidłowo rysować:

  • linie trendu
  • poziomy wsparć i oporów (S/R)
  • średnie kroczące
  • strefy popytu i podaży
  • jak znajdować strefy i punkty konfluencji
    a po wykładzie zainteresowanym udostępnię szablon (do MT4) wraz ze składowymi (wskaźniki) przydatny do strategii PA+MACD.

Analiza będzie weryfikowana w weekend zgodnie z założeniami cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką”. Wszystkie odcinki cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką” są  zebrane w osobnym wątku na naszym forum w dziale Dzienniki Traderów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here