Naga MarketsNZDUSD od początku roku porusza się w trendzie spadkowym i wczoraj (11/09) para sięgnęła poziomu 0.6500 tracąc tym samym od stycznia 950 pipsów. Od połowy maja para porusza się w kanale, dość dokładnie respektując jego wsparcie i opór ( niebieskie linie przerywane). Wczorajsze notowania ustanowiły minimum tego roku i przebieg dzisiejszej sesji wskazuje na próby rozpoczęcia korekty wzrostowej.

NZDUSD Daily – dzienna świeca spowodowała ustanowienie minimum na MACD

Bycza świeca H4 miała zasięg 50p i niewątpliwie udział w tym miała pozytywna wiadomość z USA, że Mnuchin będzie kierował planowanymi rozmowami handlowymi między USA a Chinami i wprowadzenie dodatkowych taryf celnych na kwotę 200mld $ nie jest przesądzone. Pary “surowcowe” z antypodów są szczególnie wrażliwe na informacje dotyczące Chin i USA czyli ich głównych rynków eksportowych.

NZDUSD H4 – najbliższy opór to lokalne maksimum 0.6615

Na wykresach D1 i H4 utworzyły się dywergencje wzrostowe wspierając wg strategii PA+MACD scenariusz wzrostowy. Najbliższy opór znajduje się w okolicach ostatniego szczytu tj. 0.6600-15. Jeśli i on zostanie pokonany para może podążać do kolejnego oporu jakim jest górna krawędź wspomnianego wcześniej kanału spadkowego.

Analiza należy do cyklu:“Pomiędzy Teorią a Praktyką” i w weekend zostanie poddana ocenie skuteczności.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here