Naga MarketsDolar nowozelandzki (NZD), popularna waluta z antypodów, od blisko 2 lat systematycznie traci do dolara amerykańskiego (USD). Tylko w tym roku spadki wyniosły blisko 650p. Na wykresie tygodniowym utworzyła się formacja objęcia hossy – (czerwony prostokąt).

Powstaniu tej formacji towarzyszyło pojawienie się dywergencji wzrostowej, MACD ustanowił minimum i zaczął rosnąć.

kiwi nzd
NZDUSD Weekly – byczy outside bar

XM oferuje traderom minimalne depozyty od 5 dolarów oraz bezpieczeństwo dzięki licencjom CySEC, ASIC i FCA. Handluj z brokerem posiadającym 10-letnią tradycję rynkową i ponad 2.5 miliona klientów na całym świecie.

Gdy spojrzymy na wykres dzienny, widzimy, że tu również mamy formację objęcia hossy – (niebieski prostokąt). Formacja została utworzona przez dzisiejszą świecę dzienną. Niewątpliwie wpływ na tak bycze nastawienie na tej parze miały dzisiejsze decyzje FED o zmniejszeniu stóp % w USA.

kiwi nzd usd
NZDUSD D1 – skuteczne wybicie z tej formacji wskaże mozliwy kierunek notowań na najbliższe sesje

Sygnałem do dalszych wzrostów będzie skuteczne pokonanie górnej granicy obu Outside Barów znajdującej się na poziomie 0.6390.
Prawdopodobny cel popytu to najbliższy poziom wsparcia/oporu 0.6480.
W przypadku gdyby jednak rynek zdecydował się wybić dołem z dziennego OB, scenariusz wzrostowy stanie się mniej prawdopodobny.


Analiza będzie weryfikowana w weekend zgodnie z założeniami cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką”. Wszystkie odcinki cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką” są  zebrane w osobnym wątku na naszym forum w dziale Dzienniki Traderów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here