Naga MarketsDolar nowozelandzki i Nowa ZelandiaW minioną środę bank centralny Nowej Zelandii zdecydował o pozostawieniu głównej stopy procentowej na tym samym poziomie. Wywołało to istotne zaskoczenie, ponieważ konsensus rynkowy gołębiego kroku ze strony RBNZ.


Konsolidacja po gwałtownym wzroście?

Niespodziewany ruch wynika z opinii przedstawicieli RBNZ, według których pojawiły się sygnały, że gospodarka Nowej Zelandii przestanie spowalniać i pojawi się inflacja.

Rozmowy traderów - Nowy cykl bezpłatnych webinarów o tradingu od praktycznej strony. Obejrzyj nagranie wideo z 5 spotkań z Mieczysławem Siudkiem, Grzegorzem Moskwą, Marcinem Wikingiem, Mariuszem Drozdowskim oraz Pawłem Szwajcarem. "Dowiedz się więcej i dołącz do nas!

Przypomnijmy, że Nowa Zelandia jak pierwsza z istotnych gospodarek rozpoczęła cykl luzowania polityki, obniżając stopy już w maju. Po zaskakującej obniżce w sierpniu, analitycy byli przekonani, że kolejny krok jest formalnością, szczególnie, że dane dotyczące inflacji ogłoszone w ubiegłym tygodniu rozczarowały – obniżka miała wynosić 25 punktów bazowych, szcze W komunikacie czytamy, że rozwój sytuacji w gospodarce od czasu sierpniowego oświadczenia nie tłumaczy kolejnej już obniżki stóp procentowych. RBNZ zauważa jednak, że w razie potrzeby zostanie wprowadzony odpowiedni bodziec pieniężny.

Wykres dzienny pary walutowej NZDUSD.

Ekonomiści UOB Group uważają, że kurs pary walutowej po silnym wzroście notowań w środę będzie się konsolidować

Szczyt z początku listopada, wynoszący blisko 0,6465, stanowi silny opór i jest mało prawdopodobne, aby ten poziom łatwo został pokonany. Innymi słowy, bieżący ruch postrzegamy jako część szerszego zakresu handlu bocznego w zakresie 0,6350 – 0,6465″. komentują przedstawiciele UOB Group w swoim komentarzu.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here