Naga MarketsOd pewnego czasu na NZD/USD ciężko określić wyraźniejszy kierunek. Pomimo silnego rajdu, który miał miejsce 16-17 marca, wrażliwa na ryzyko para nie jest w stanie obrać wyraźniejszego trendu. Notowania ugrzęzły pomiędzy szerokim zakresem handlowym, którego dno wyznaczają minima z września zeszłego roku.

Spadkowy swing – nawet jeśli jest ograniczony czasowo – niesie ze sobą kilka skutków ubocznych. NZDUSD zgubiło 1500 pipsów pomiędzy kwietniem i wrześniem 2015, a od szczytów z lipca 2014 osuwa się już o 2 tysiące pipsów.

W miejscu tym warto więc zadać sobie pytanie. Czy ostatnie 7 miesięcy konsolidacji Kwi doprowadzi do kolejnego osunięcia, czy też sygnalizuje rozrysowanie istotnego dna, z którego notowania odbiją?

W tym momencie ciężko dać jasną odpowiedź, zdaniem Justina Bennetta więcej światła na obecną sytuację rzuca wykres miesięczny:

NZDUSD-monthly-channel

Ostatnie 20 lat akcji cenowej na NZD/USD to ogromny kanał wzrostowy. Ostatni test linii oporu miał miejsce w 2011 roku – możemy więc założyć, że dalsze osunięcia w kierunku wieloletniego wsparcia są możliwe.

Ten sam wykres miesięczny pokazuje również formację podwójnego szczytu rozrysowaną pomiędzy 2011-2014. Sugeruje ona, że cena może jeszcze opadać (zasięg formacji to prawie 1500 pipsów). Po pokonaniu linii szyi NZD/USD osunął się jak na razie o 1180 pipsów, ostateczny zasięg formacji wypada natomiast na wysokości 0.5900, czyli zaledwie 30 pipsów poniżej istotnych dołków z 2004 i 2006 roku:

NZDUSD-double-top-range

invest

Czy to oznacza, że cena z obecnych poziomów osunie się o 780 pipsów? Oczywiście na rynku nie można tworzyć stuprocentowych założeń, warto jednak pamiętać, że przed rozrysowaniem ostatecznego minimum możemy zobaczyć jeszcze trochę osunięć.

Zapoznaj się ze strategią Price Action według Justina Bennetta >>

Zdaniem Justina Bennetta utrzymanie obecnej konsolidacji będzie działało na korzyść niedźwiedzi. Dopóki jednak poziomy z poniższego wykresu dziennego nadal będą blokowały cenę, wtedy Kiwi w najbliższym czasie na pewno nigdzie się nie wybiera.

Strzałka 1 – opór, strzałka 2 – zamknięcie powyżej linii horzyontanlnej otworzy drogę w kierunku 0.6870, strzałka 3 - wsparcie
Strzałka 1 – opór, strzałka 2 – zamknięcie powyżej linii horzyontanlnej otworzy drogę w kierunku 0.6870, strzałka 3 – wsparcie

Sprawdź pozostałe analizy i poradniki Justina Bennetta dostępne na łamach Comparic.pl!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here