Naga Markets webinar


Robiąc analizę techniczną pary walutowej czy jakiegoś innego instrumentu finansowego powinniśmy starać się znaleźć jak najwięcej sytuacji na wykresie, które wzmocnią nasze przekonanie, że instrument zachowa się zgodnie z naszymi przewidywaniami czyli szukać konfluencji formacji PA . Konfluencja w tym wypadku to nic innego jak dodatkowe potwierdzenie, które wzmacnia ważny poziom lub kierunek w jakim może ruszyć cena.

NZDUSD – piątkowa świeca (1.12) objęła swoim zakresem czwartkową tworząc formacje Outside Bar – Bullish Engulfing czyli po polsku Objęcie Hossy o zakresie 0,6912/0,6815 (High/Low).

Warto też zwrócić uwagę na dywergencje wykresu z MACD – w tym wypadku również wzrostowa.

 

Dodatkowo na wykresie możemy doszukać się pro wzrostowej formacji odwróconego RGR-a, gdzie lewe i prawe ramię znajdują się na identycznym poziomie 0,6815.

W tej sytuacji mamy co najmniej 3 podpowiedzi sugerujące, że NZDUSD podąży na północ.

Odpowiedzią na pytanie gdzie ewentualnie dołączyć do kupujących może być poziom 0,6868 który stanowi aktualnie najbliższy poziom wsparcia i w jego okolicy można szukać sygnału do kupna.

Wprowadzenie do rynku Forex – bezpłatny webinar juz dziś o 20:00

Gdyby jednak rynek zlekceważył nasze rozważania i powędrował na południe opuszczając Outside Bara dołem (przełamując linie ramion oRGR ) i do tego pokonał wsparcie wynikające z ostatniego lokalnego minimum 0,6765 to tą analizę możemy uznać za nieaktualną.

Autor: DargoCoinquista

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here