Naga MarketsRobiąc analizę techniczną pary walutowej czy jakiegoś innego instrumentu finansowego powinniśmy starać się znaleźć jak najwięcej sytuacji na wykresie, które wzmocnią nasze przekonanie, że instrument zachowa się zgodnie z naszymi przewidywaniami czyli szukać konfluencji formacji PA . Konfluencja w tym wypadku to nic innego jak dodatkowe potwierdzenie, które wzmacnia ważny poziom lub kierunek w jakim może ruszyć cena.

NZDUSD – piątkowa świeca (1.12) objęła swoim zakresem czwartkową tworząc formacje Outside Bar – Bullish Engulfing czyli po polsku Objęcie Hossy o zakresie 0,6912/0,6815 (High/Low).

Warto też zwrócić uwagę na dywergencje wykresu z MACD – w tym wypadku również wzrostowa.

 

Dodatkowo na wykresie możemy doszukać się pro wzrostowej formacji odwróconego RGR-a, gdzie lewe i prawe ramię znajdują się na identycznym poziomie 0,6815.

W tej sytuacji mamy co najmniej 3 podpowiedzi sugerujące, że NZDUSD podąży na północ.

Odpowiedzią na pytanie gdzie ewentualnie dołączyć do kupujących może być poziom 0,6868 który stanowi aktualnie najbliższy poziom wsparcia i w jego okolicy można szukać sygnału do kupna.

Wprowadzenie do rynku Forex – bezpłatny webinar juz dziś o 20:00

Gdyby jednak rynek zlekceważył nasze rozważania i powędrował na południe opuszczając Outside Bara dołem (przełamując linie ramion oRGR ) i do tego pokonał wsparcie wynikające z ostatniego lokalnego minimum 0,6765 to tą analizę możemy uznać za nieaktualną.

Autor: Dargotokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here