Naga MarketsBardzo słaby tydzień zaliczył nowozelandczyk do jena. Zakończenie tygodnia na poziomie 82,267 to reakcja na strefę podażową 84,000 i moim zdaniem tylko chwilowe oddanie rynku niedźwiedziom. Dlaczego tylko chwilowa reakcja w dół? Aby ocenić wykres należy spojrzeć na niego z szerszej perspektywy i ustalić techniczną pozycje rynku.

Jak wynika z wykresu tygodniowego za “plecami” mamy klasyczną akumulację z selling climax (punkt 1) i typowym washout’em (punkt 2) przed wyjściem w górę. Końcówka roku 2016 to pokaz siły (SOS – sign of strength), która według teorii Richarda Wyckoffa i jego teorii analizy wolumenowej zawsze występuje po formacji washout.

Te artykuły również Cię zainteresują
Początek stycznia 2017 również należy do kupujących. Ostatni tydzień jak widać na poniższym wykresie to handel wewnątrz ostatniej świecy i jak na razie udany test poziomu 82,000.

Na wykresie dziennym znacznie lepiej wygląda rozkład ostatnich sesji i test poziomu 82,000. Końcówka grudnia i początek stycznia to faza re-akumulacji, w której jedni realizują zyski a drudzy dokładają pozycji długich. Od pierwszych dni stycznia utworzył się wyraźny kanał wzrostowy. Na ostatniej piątkowej sesji ceny nie tylko testowały poziom 82,000 ale również dno kanału (linie popytową), od której nastąpiło udane odbicie w górę.

Schodząc na niższe interwały, wykres 240 min wyraźnie pokazuje dwa punkty wsparcia dla ewentualnych dalszych wzrostów – 82,000 i 81,500. Ostatni punkt 81,500 nie został wogóle naruszony podczas ostatniej korekty i w tym momencie stanowi punkt krytyczny.

Na wykresie z wykorzystaniem wolumenu skumulowanego  (darmowa wersja testowa na MT4) widać jak ostatnie spadki słabną.

Punkty 1, 2, 3 – dołki robione są na coraz niższym wolumenie (utrata momentum spadkowego)

Punkty 4, 5, 6, 7- bardzo silne reakcje w górę (wyraźna aktywność kupujących).

punkt 8 – formacja spring (fałszywe wyjście dołem)

punkt 9 – washout (duży wolumen bez efektu w cenie, wybrany przez kupujących)

punkt 7 – to mocny pokaz siły po washout (punkt 9) i wybicie formacji górą

Cały układ zarówno na dużych jak i małych interwałach wskazuje dalsze wzrosty – całe tło rynku prognozuje kierunek północny. Punktem krytycznym jest low na poziomie 81,500

Podobna re-akumulacja wystąpiła ostatnio na jednym z komentowanych przeze mnie walorów akcyjnych – MSCI z rynku amerykańskiego. Walor ten komentowałem dwa tygodnie temu. Po zaledwie 10 sesjach walor doszedł do celu dając ponad 10% zysk (link) 

Subskrybując mój kanał YOUTUBE jesteś na bieżąco z wszystkim nowymi analizami.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here