Naga MarketsW nocy ze środy na czwartek rynki poznały decyzję RBNZ o utrzymaniu stóp procentowych na obecnym poziomie. Z banku centralnego popłynął wyraźny sygnał, że RBNZ jest niezadowolona z obecnych poziomów cenowych NZD w porównaniu z poziomami majowymi. Był to rodzaj słownej interwencji banku, za którym może pójść konkretne działanie na rynku.

Na słowa banku centralnego zareagowały pary walutowe z NZD. NZDJPY znalazł się na najniższym poziomie od 16 czerwca, chociaż wyprzedaż na tej parze rozpoczęła się wcześniej. Już pod koniec lipca po nieudanej próbie przełamania kluczowego oporu na poziomie 83.60 podaż przejęła kontrolę i spycha NZDJPY w dół przy biernej postawie popytu. Wcześniej przełamane zostało już wsparcie w rejonie 82.00, a dzisiaj kolejne w rejonie 80.70.

Najbliższym celem sprzedających jest wsparcie 79.60. Po jego przełamaniu następne wsparcia, są usytuowane na poziomach 77.70, 76.00. Na ten moment nic nie wskazuje na to, żeby w najbliższych dniach popyt miał siłę wrócić do gry i odwrócić obecny trend. Jednak wyprzedaż na NZDJPY trwa już dłuższy czas i w każdej chwili może pojawić się jakaś korekta.

NZDJPY D1
Wykres NZDJPY dla D1


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here