Naga MarketsNZDJPY – od początku roku, przez 10 miesięcy, para poruszała się w kanale spadkowym. Na początku listopada notowania dynamicznie pokonały opór kanału i kontynuowały ruch na północ aż do 78.90 gdzie znajduje się opór utworzony w połowie kwietnia br. W grudniu para straciła już 280 pipsów.

NZDJPY D1
NZDJPY Daily – dywergencja na MACD wspiera spadki

Dzisiaj FED podniósł stopy procentowe do 2.5% co spowodowało dalsze spadki na Wall Street. Zazwyczaj spadki na giełdzie umacniają japońskiego Jena. Dodatkowo ogłoszone w nocy dane z Nowej Zelandii wskazują na spadek PKB z 2.8 do 2.6% w skali roku co jest niekorzystne dla krajowej waluty.

data
PKB Nowej Zelandii gorsze od oczekiwań co może osłabić dolara nowozelandzkiego

Aktualna sytuacja makroekonomiczna wskazuje,że spadki na parze NZDJPY mogą być kontynuowane, zwłaszcza, że wspiera je trwająca dywergencja spadkowa na D1.

NZDJPY H4
NZDJPY H4 – prawdopodobny kierunek notowań

Najbliższy poziom oporu 75.60 może być celem sprzedających. Znajduje się on aktualnie w odległości 50 pipsów co daje słabe Risk/Reward < 1 gdyż SL musiałby znajdować się przynajmniej powyżej 76.70 czyli więcej niż ewentualny zysk.
W przypadku planowania zlecenia Sell warto chyba poczekać na ewentualną korektę wzrostową w kierunku zielonej strefy i dopiero w jej okolicy szukać okazji do wejścia na rynek. Należy też mieć na uwadze, że zbliża się okres świąteczny i rynek w tym okresie porusza się w zwolnionym tempie, co może wpłynąć na powolną realizacje tego scenariusza.

Więc nie ulegajmy FOMO i cierpliwie czekajmy na dogodny moment.

Analiza należy do cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką” i będzie weryfikowana w weekend.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here