Naga MarketsPara walutowa NZDJPY po trwających od stycznia 2015 roku spadkach, w czerwcu ubiegłego roku dotarła w okolice bardzo ważnego wsparcia 69.00 zbiegającego się z poziomem momentum 50% korekty Fibonacciego z wcześniejszych, sześcioletnich wzrostów. Odrzucenie tego poziomu spowodowało wzrosty, które zdecydowanej dynamiki nabrały dopiero w listopadzie.

NZDJPY Monthly
NZDJPY Monthly

Na wykresie tygodniowym widzimy, że na skutek ostatnich wzrostów rynek dotarł w okolice ważnego oporu 83.20, gdzie w grudniu ubiegłego roku pojawiła się reakcja podażowa.

NZDJPY Weekly
NZDJPY Weekly

Na wykresie H4 widzimy, że rynek od blisko czterech tygodni porusza się w konsolidacji. Biorąc pod uwagę, że jest ona korektą czasu względem wcześniejszych spadków bardziej prawdopodobne wydaje się wybicie dołem choć najpierw musielibyśmy dotrzeć i ponownie przetestować okolice poziomu 80.48, którego pokonanie mogłoby otworzyć drogę do spadków w okolice 78.95. Warto również zwrócić uwagę na równość pomiędzy poszczególnymi boxami, które stanowią niemalże idealne proporcje 1:1.

Sprawdź jak dobre mogą być warunki u Brokera HotForex

NZDJPY H4
NZDJPY H4


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułOpcje waniliowe. Klin zwyżkujący na USD/SGD
Następny artykułRopa WTI odbija od okrągłego poziomu wsparcia
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here