Naga MarketsPara NZDCHF porusza się od maja 2017 w kanale spadkowym, którego wysokość czyli odległość pomiędzy wsparciem a oporem wynosi 620p.
W grudniu 2018 i tydzień temu cena dotarła do oporu kanału, ale za każdym razem zostaje odrzucona i do pokonania górnej krawędzi kanału nie dochodzi. Obie nieudane próby pokonania tej bariery utworzyły formacje zbliżoną do podwójnego szczytu, która wskazywałaby na spadki.

NZDCHF RBNZ
NZDCHF Daily – podwójny szczyt i odwrócony RGR. Czerwonym prostokątem zaznaczono Inside Bar.

Możemy tez patrząc na wykres zauważyć formację odwróconego RGR, linię ramion zaznaczono zielonym kolorem, jest to formacja odwrócenia trendu i sugerowała by wzrosty po pokonaniu linii szyi, którą w tym wypadku jest opór kanału.

Żeby było ciekawiej, dzisiejsza świeca dzienna zawiera się we wczorajszej tworząc formację Inside Bara. Nasuwa się więc pytanie, która z formacji wskaże nam kierunek ruchu na tej parze.

Myślę, że kluczowym okażą się informacje z Nowej Zelandii, gdzie o 2 w nocy zapadną decyzje Banku Centralnego co do wysokości stóp procentowych, a o 3 poznamy szczegóły dotyczące przyszłej polityki monetarnej.
Niedawne wypowiedzi prezesa RBA (Australia) wskazują, że są otwarci na ponowne obniżanie stóp procentowych z powodu napięć w handlu pomiędzy USA i Chinami, a gospodarka Nowej Zelandii jedzie na tym samym wózku, więc nie spodziewałbym się innej niż w przypadku RBA retoryki i o podnoszeniu stóp% raczej nie ma mowy.

Istnieje więc duże prawdopodobieństwo dalszego osłabienia się NZD, co w przypadku analizowanej przeze mnie pary NZDCHF wskazywałoby na spadki. Sygnałem do wejścia na rynek i otwarcia zlecenia sell może być pokonanie dolnego poziomu wspomnianego Inside Bara i zarazem linii ramion RGR. W tym wypadku najbliższa strefa popytu znajduje się w okolicy 0,6700. W przypadku pokonania górnego limitu IB –  mogą nastąpić wzrosty i kolejna próba pokonania oporu kanału. Zalecałbym jednak wstrzymanie się od zleceń do czasu wystąpienia prezesa Adriana Orr i zapoznania się z jego stanowiskiem co do najbliższej polityki monetarnej RBNZ.


Wszystkie odcinki cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką” są  zebrane w osobnym wątku na naszym forum w dziale Dzienniki Traderów. Ta analiza będzie weryfikowana w weekend.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here